…

Hledá se žena i kapela Mandrage

Mandrage vypustili na svět nové album, už třetí v pořadí.Nejde je chválit, ani odsoudit. Nezaslouží si ani jedno, ale jsou na dobré cestě, aby dostali obojí.

Kultura
Mandrage vypustili na svět nové album, už třetí v pořadí.Nejde je chválit, ani odsoudit. Nezaslouží si ani jedno, ale jsou na dobré cestě, aby dostali obojí.

Kapela Mandrage se konečně dostává na pomyslné stupínky slávy. Album hledá se žena je jejich třetí počin. V roce 2004 vyšla deska Říkala, že ji trápí cosi a v roce 2007 Přišli jsme si pro vaše děti.  Žánrově se kapela pohybuje někde mezi rock’n’rollem a popem. V nové desce evidentně zpopovatěli a nejspíš jim to výrazně pomohlo k novým fanouškům (nebo spíš fanynkám).

Písničky skupiny Mandrage jsou evidentně určené pubertálnímu publiku. Patnáctky určitě ocení banální hitovost a nebudou hledat hlubší smysl textů ani propracovanější melodie. Radiovým singlem se stala skladba na albu třetí v pořádí, podle které vznikl i název nové desky. Hledá se žena vám určitě neunikla, protože se obehrává stále dokola. Tato písnička je stoprocentní hit. Je po všech stránkách jednoduchá a zároveň zapeklitě chytlavá, takže když se vás chytne, drží jako klíště. Další skladby už bohužel nemají takový drive, takže ani tolik nezaujmou.

Za pozornost však ještě určitě stojí pomalejší Už mě víckrát neuvidíš nebo Andělem. Nejspíš kvůli těmto skladbám jsou Mandrage přirovnáváni k UDG. Mají společnou zasněnost, ale nic  to nemění na tom, že UDG jsou mnohem vyspělejší ve všech směrech.

Ostatní písničky na albu poněkud zapadly. Nejsou ani nabité energií, ani baladicky melancholické.  Předchozí album ( Přišli jsme si pro vaše děti) možná stojí za větší pozornost fanoušků než to současné. Vyvolává větší emoce a je výrazně nápaditější. To by ale na světě musela být spravedlnost, aby si radia všimla začátků této kapely.

Kapela Mandrage má ještě co dělat, aby našla styl, který jí bude sedět, ale je to pro českou scénu rozhodně příjemný pop-rockový přínos a osvěžení zajetých stálic. Na Mandrage se můžeme těšit na letních festivalech, kde se ukáže, jak umí ovládnout různorodé publikum. Pokud je chcete slyšet hned, koukněte na trasy jejich současného turné.

Mandrage – Hledá se žena

Vydáno: 23.11.2009
Celkový čas: 37:29

Skladby: Mozek, Místo tmy je venku šero, Hledá se žena, Už mě víckrat neuvidíš, Nežijem na poušti, Andělem, Bezejmenný dav, Jsem tu sám, Píseň z Marsu, Potichu, Mozek (pablo mix)

Video: Hledá se žena, Už mě víckrát neuvidíš

Foto by: www.mandrage.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Iva Peláková

Zapoj se do diskuze