…

Plzeňský Majáles navštívil lochotínský amfiteátr

Každoroční plzeňská slavnost nás opět v páteční večer a celý sobotní den dostávala do správné jarní nálady. Tisíce studentů odpovídaly na své oblíbené hity nekonečným potleskem a jak tomu bývá každý rok, zvolily si i svého krále.

Kultura
Každoroční plzeňská slavnost nás opět v páteční večer a celý sobotní den dostávala do správné jarní nálady. Tisíce studentů odpovídaly na své oblíbené hity nekonečným potleskem a jak tomu bývá každý rok, zvolily si i svého krále.

 

Máme za sebou další ročník největších studentských slavností probíhajících v Plzni. Slavností, které donutí studenty vyrazit do víru města, sejít se přáteli a zažít neopakovatelný víkend při poslechu kvalitní hudby, kterou pro nás všechny organizátoři připravili. Při páteční volbě krále chvíli trvalo, než se dav na náměstí dostal do správné majálesové nálady. Při vystoupení kapel  Imodium a Xindl X ale nikdo nezůstal v klidu. Mezi jednotlivými koncerty se na pódiu představili všichni kandidáti se svými volebními programy. Lákali své voliče na sliby, které měly zajistit například sexuální kabinky v budovách univerzity, hojnost plzeňského zlatavého moku, pivní pípy do všech učeben a kolejí či rušení ranních vyučovacích hodin. Volba krále probíhala měřením hlasitosti potlesku a jiných projevů sympatií, které ze sebe diváci byli schopni vyluzovat. Největší ohlasy u diváků vzbudil Chrami – student Elektrotechnické fakulty ZČU, který se svou družinou elegantně přitančili na pódium v růžovém baletním úboru. Zaujal nejvíce svým potenciálních poddaných, a proto si také zasloužil post krále majálesu. Korunu a žezlo mu s gratulací předal dosavadní král Bluejack. Po vyhlášení se na podiu objevila pražská kapela Discoballs a hned po ní Toxique, jedna z nejpozoruhodnějších kapel české hudební scény. V závěru večera organizátoři všechny zúčastněné pozvaly na hlavní část Plzeňského majálesu, a to sobotní show v lochotinském amfiteátru.

 

Sobotní den stejně jako ten páteční doprovázelo krásné počasí. V plzeňském amfiteátru se sešlo ohromné množství lidí, pro které bylo připraveno na třech podiích více než 30 skvělých skupin. Celou akci na hlavní stage odstartovala na přání fanoušků ska skupina V3ska, která roztančila celý amfiteátr v houpavém rytmu. Následovaly ji Kurtizány z 25. Avenue, Tleskač a spousta dalších kapel. Trochu netradiční bylo vystoupení Marie Rottrové se skupinou Neřež, která, ač se svého vystoupení bála, si i mezi mladými lidmi našla spoustu fanoušků a její vystoupení s několika přídavky bylo odměněno obrovským potleskem. Pro návštěvníky, kteří ve vedru už nezvládali tančit, bylo připraveno velké množství stanovišť se soutěžemi a cena pro borce kteří zvládli obejít všechna stanoviště. Lidé se povalovali v trávě, popíjeli, užívali si a s napětím očekávali největší hvězdy večera. Od začátku vystoupení kapely Kryštof už před pódiem nebylo téměř k hnutí a přejít z jednoho konce na druhý byl téměř nadlidský úkol. Následovaly neméně přeplněné koncerty  Horkýže Slíže a Polemic a na druhé stage Znouzecnost, Muerta Mente a festival zakončující Fast Food Orchestra. Po konci celé sobotní akce byla na tvářích diváků vidět únava, většinou z pokročilé části večera a množství vypitého alkoholu, ale hlavně smutek, že tak skvělý večer skončil. Nebylo se čemu divit – páni pořadatelé, hudebníci, diváci – příští rok nashledanou!

pro StudentPoint napsal Pavel Zahrádka

 

Foto: Petr Fuk
Fotogalerii akce naleznete zde

V nejbližších dnech zde také naleznete rozhovor s kapelou V3SKA a čerstvě korunovaným králem majálesu.

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: StudentPoint

Zapoj se do diskuze