…

Trpaslicon 2011: Vytáhněte bouchačky, vy slizcí měkkýši a vzhůru na Chodov!

Ve dnech 11. až 13. března proběhl v Praze na Chodově festival britského humoru, sci-fi a fantasy, mezi hippíky, kosmopaky a geneticky modifikovanými formami života známý jako Trpaslicon. StudentPoint se pokusil zjistit, jaké škody napáchal, a přináší vám o tom reportáž.

Kultura
Ve dnech 11. až 13. března proběhl v Praze na Chodově festival britského humoru, sci-fi a fantasy, mezi hippíky, kosmopaky a geneticky modifikovanými formami života známý jako Trpaslicon. StudentPoint se pokusil zjistit, jaké škody napáchal, a přináší vám o tom reportáž.

„Toto je volání o pomoc z festivalu britského humoru, který se jmenuje Trpaslicon.Většina organizátorů je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou ti, kteří byli v době nehody ve škole na záchodě. Po probuzení za 3 miliony let jsou tito hrdinové pouze ve společnosti návštěvníků, kteří se vyvinui neznámo jak. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000, což je stejně jako má 6000 návštěvníků Trpasliconu. Přesto se musíte smát, viďte?”

Byl pátek večer, Trpaslicon započal a vzduch na Chodově rozjitřil závan westernu a sci-fi, protože právě starý western a Pistolníci z Apokalypsy byli letošním tématem festivalu. Byly to tři dny plné abnormálních jevů a bizardních zážitků.Hned v pátek nasadily laťku proklatě vysoko seriály: Jak jsem poznal vaši matku, Bitasovo impérium, nebo samotný Červený trpaslík. Nešlo se spát před jednou. A to byl teprve začátek….

Slibný začátek sobotního dne s ovečkou Shaun

Nad sobotním programem zaplesalo srdce každého desperáta, vetřelce i humanoida.Jak lépe začít den než hodinou strávenou ve společnosti ovečky Shaun? Toť slíbný začátek dne! Dopoledne kromě jiného nadešel i moment, na který vytrvale čekali všichni příznivci Velkovlaku a adrenalinových sportů- Mistrovství světa v zírání.  Že vás zrovna tento sport nijak neoslovuje?  Nevadí. Byla tu možnost utkat se o post Představeného cechu vrahů, změřit své síly v malém rybáři,  Zeměplošském kvízu , či pojídání chilli toustů, jež vyžerou díru do trávícího traktu stejně spolehlivě jako do desky stolu.

Im not insane, my mother had me tested!

Naopak, ne tolik aktivní účastníci festivalu  se mohli zastavit u stánku se značkovými předměty ze svých oblíbených sitcomů. Chudáci jejich známí a přibuzní teď budou dostávat ke každým narozeninám, svátku, a vsadím se že i k Vánocům, trička, hrnečky, otvíráky na pivo, polštáře a další harampádí s potisky Red dwarf, Bazinga a podobně….ubožáci.

Kdo své srdce těmit skvosty již potěšil, mohl se seznámit se seriálovými  novinkami a důverněji poznat staré známé. Zrakové ústrojí tak mohlo jásat nad seriály Misfits, Spaced, Čtyřicítka na krku, Futurama, Doktor v domě Doctor Who, Black Books, How to not Live Your Life, Černá zmije a ještě mnohé další.

Nepřehlednutelnou položkou programu byla členská schůze Klubu Terryho Prachetta, beseda s herci divadla v Dlouhé, vyhlášení nejlepších masek a zlatý hřeb večera- beseda s dabéry Červeného trpaslíka. Pozvání letos přijali herci Kamil Halbich,  Martin Sobotka,  Zdeněk Dušek a režisér českého dabingu Janoš Vaculík. Na akci se objevil i Miroslav Táborský, ovšem až v odpoledních hodinách. Samotná beseda trvala něco přes hodinu,  hostům se podařilo odejít, až když se většina fanoušků válela smíchy po zemi a masa lidských těl jim nebránila v odchodu. Ještě před tím však absolvovali dabing na živo, spoustu dotěrných otázek a došlo i na malé taneční vystoupení Martina Sobotky.

Jednou půjdem dál….

Ani náplň nedělního dopoledne, jakožto posledních hodin festivalu nezůstávala nic dlužná dnům předešlým: Červený trpaslík, Teorie velkého třesku, A bit of Fry & Laurie, Hale & Pace a něco, bez čeho by se  žádná trpasliconová neděle nemohla obejít: Volejbal přes jégrovky s nafouknutým kondomem (smysl tohoto cvičení pochopí jen zasvěcení). A pak organizátoři zaveleli: “Chceme, abyste odtáhli z tohohle festivalu, máte na to hodinu.” načež se rozplynula vůně střelného prachu a chlad kosmu, ze vchodu se vyhrnula banda chodících krosen a batohů, mustangové se rozprchli o organizátorum zbyly jen……oči pro pláč z toho, kdo to bude uklízet?Ne, samozřejmě, jsem chtěla říct hezké zážitky a klid v duši. Mohou své prázdné životy zase až do příštích jarních prázdnin naplnit organizací dalšího (již desátého!) Trpasliconu.

Že nevěříte, že se tohle všechno mohlo stát? Veřte, nebo to přijďte zažít na vlastní kůži příští rok.

Moje hodnocení je pět a půl pračky Whirpool, značka vítězů!

http://trpaslicon.cervenytrpaslik.cz/

http://www.facebook.com/cervenytrpaslik.cz

foto: viky.borec.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Vendula Voborníková

Zapoj se do diskuze