TÉMA MĚSÍCE: NOVÉ ZAČÁTKY

Čemu se vyhnout, abyste předešli problémům nejen v milostných vztazích? Začněte se držet těchto pravidel a ulehčíte si hodně problémů.

NIKDY si nezačnu s klukem, jehož přítelkyně je moje kamarádka!

Přiznejme si, že najít někdy pořádného chlapa dá zabrat. Většinou jsou rozebraní nebo gayové, a tak čas od času ženy zaloví i ve vodách těch zadaných. Vždy záleží na konkrétní situaci, nemůžeme tyto ženy soudit. Pokud je dotyčný zadaný, je jen jeho problém, jestli se do nového románku vrhne a sám se s ním vyrovná. V tu chvíli to opravdu, milé dámy, není na vás. Ale jakmile jeho přítelkyni znáte, nebo hůř, pokud se s ní kamarádíte, ruce pryč! Chlapi mizí, kamarádky zůstávají, tak si to nepokažte.

NIKDY nebudu říkat kamarádce, že se má rozejít s přítelem!

Ve přátelství dvou žen platí diplomacie více než kde jinde. Pokud má kamarádka krizi ve svém vztahu, a vy jí poradíte rozchod, budete ta, která nemá ráda jejího miláčka, pokud spolu vydrží. V tomhle případě platí: držte se na jedné vlně s kamarádkou! Pokud ona na něj nadává, přikyvujte a můžete si i přihodit. Jestliže ho chválí, usmívejte se a řekněte jí, že máte radost, že se jí daří. A myslet si můžete své.

Existují ale výjimky! Pokud je přítel vaší kamarádky nebezpečný (ať už ve formě psychického nebo fyzického týrání), pokud u ní spustil například anorexii, zkrátka pokud překročil hranice normálního vztahu, nebojte se trvat na svém. Ona to (snad) časem taky pochopí.

Foto: sxc.hu

NIKDY nebudu dávat ultimáta!

Muži nemají rádi jakoukoli formu omezení, pokud nepočítáme danou hrací dobu ve fotbale. Jakmile jim dáte ultimátum, obvykle je to akorát vyděsí, zatlačí do kouta a vy nikdy nezískáte to, co chcete. Od čeho mají ženy schopnost nenápadně manipulovat? Ne, nemáte podvádět a lhát, ale mnohdy se dá k vytouženým cílům dostat i jinak. Ultimáta se dají uplatňovat ve vztazích, kde je jeden z partnerů například alkoholik, ale i tak je berte jako poslední možnost.

NIKDY neusnu na vavřínech!

Přítel na vás kdysi miloval tepláky, říkal vám, že šminky nepotřebujete a vaše občasné rozčilováni mu přišlo roztomile neurotické. Vážně si myslíte, že mu to tak skvělé bude připadat i po dvou, třech, pěti letech? Nezapomínejte na to, že ,,zadaná“ není cílová stanice. Nemusíte chodit doma v podpatcích a na výlety do hor s perfektní manikúrou. Ale proč (alespoň kvůli sobě) se nenalíčit na sobotní válecí den u televize? Proč nezačít najednou studovat španělštinu, i když o tom poslední roky jen mluvíte? Stejně jako ženy si chtějí svého přítele vážit, muži se chtějí svou partnerkou chlubit.

NIKDY nebudu přemlouvat partnera, aby se se mnou nerozcházel!

Člověk má mít vlastní hrdost a vědět, že má určitou cenu. Všechno tohle zbortí, pokud mu drahá polovička oznámí, že se chce rozejít a on se upne na slzy, přemlouvání, sliby a křik. Myslíte si, že dotyčného rozchod napadl ze dne na den? Těžko. Nějakou dobu o něm přemýšlel, nějakou dobu si říkal, že to ještě vydrží, nějakou dobu možná zkusil napravovat. Když se s tím smířil sám, taky čekal na dobu, kdy to oznámí druhému. Teď už se s tím musíte vyrovnat vy.

A jaká jsou vaše NIKDY? Napište nám!

 

Foto:sxc.hu