…

Děsivá továrna na dokonalost

Dětské soutěže krásy požírají děti a produkují oživlé loutky, ochotné splnit každé přání své matky. Ty v nich zrcadlí sny, které samy nebyly sto si splnit. Používají tyto bytůstky k vlastnímu zplnohodnotnění?

Lifestyle
Dětské soutěže krásy požírají děti a produkují oživlé loutky, ochotné splnit každé přání své matky. Ty v nich zrcadlí sny, které samy nebyly sto si splnit. Používají tyto bytůstky k vlastnímu zplnohodnotnění?

Jsou to ty nejhorší matky nebo naopak ty nejlepší? Čí sny se tady vlastně plní? Zakomplexované matky nebo ambiciózní pětileté princezny? Na to si musíme odpovědět každý sám.

Vyzývavé vlnění nevyspělých boků v šatech určených zralým ženám, špulení zmalovaných rtíků posílajících bezostyšně polibky na všechny strany. Koketní pomrkávání falešných řas. Nasazený americký úsměv, odhalující dokonalý chrup, který s dětskými zoubky nemá nic společného. I to se dá hravě zařídit, existují přece protézy! Nezbytná záplava kadeří se dá zajistit příčesky falešných vlasů, které se často i našívají na vlasy vlastní, které jsou evidentně příliš jemné…příliš dětské. Dokonalá pleť je zásluhou depilace a tónování bronzem.

Ano, už tady máme dětskou soutěž krásy!

Ale soutěží v ní děti? Nebo co to je za stvořeníčka procházející se sebevědomě po pódiu?

Cukrové panenky v ručně šitých šatičkách, sexy kabaretní tanečnice, malá Marylin Monroe či letní dívka v bikinkách. Soutěž je rozdělená do různých disciplín: představení, talent a někdy také promenáda v plavkách, kde nechybí umělé opálení a podpatky.

Hodnotí se póza, šaty, úsměv, vlasy, nikoli sebeúcta. Mluví se o tom, že je důležitý charakter dítěte. Ale jak můžete soudit charakter pětiletého dítěte, které není dostatečně vyspělé, aby udělalo vlastní rozhodnutí? Slova a myšlenky jim vkládá do úst jejich matka a okolí.

Soutěž sama o sobě by nemusela být špatná, ale zašla příliš daleko. Co jsou lidé schopni se svými dětmi ještě udělat, aby byly doceněné jako nejdokonalejší?

Dávají tímto dětem signál, že to co je přirozené, není pěkné. Nemůžou se s tím pak nikdy spokojit a budou svůj zevnějšek potřebovat stále něčím zdokonalovat. Učí děti, že jejich hodnota je úměrná jejich kráse.

Někdo si může pomyslet, že je to porušování dětských práv, zneužívání. Matky si myslí, že dělají pro své dítě to nejlepší, to však musí být značně narušené, když z malé dívenky dělají sexuální symbol všech pedofilů a jiných individuí, vystavují jej nebezpečí, berou jim jejich dětství a nutí je předčasně vyspět.

Není to tak dávno, co světem otřásl případ zavražděné malé královny krásy Jonbenet Ramsey.

Není největší povinností rodičů chránit své děti?

Myslíte si, že by tyto soutěže měly být zakázány?

Pro představu vám přinášíme ještě několik videí:

 

Foto: tv.com-shows-toddlers-and-tiaras.com, toddlersntiaras.tumblr.com,

Video: youtube.com