…

Moderní H&M historicky

Nedávno jsme vás informovali o nové kolekci Marni v jednom z nejpopulárnějších módních šílenství dneška, a to značce H&M. Jak vlastně celé H&M začalo?

Lifestyle

Muž, který zjistil, po čem ženy touží

 Celá historie barevné společnosti sahá do chladného Švédska, kdy muž jménem Erling Persson roku 1947 založil módní značku, která vyráběla oblečení výhradně pro ženy a nesla název Hennes, což švédsky znamená její. Roku 1968 však přikoupil další společnost, a jeho nabídka se rozšířila i o pánské a dětské odvětví, plus o jméno skoupené firmy, Mauritz, tak vznikla zkratka H&M.

Jak všechny z celého světa chtěly přesně H&M

Po prvních obchodech ve Švédsku přišlo otevření první zahraniční pobočky v Norsku. Následovala pak obrovská expanze do Portugalska, Velké Británie, Dánska, Německa a dalších zemí, H&M pak roku 1990 přeplavalo přes oceán a dostalo se do amerických ulic. Ale USA a celá Evropa byly firmě málo, následovala tedy i Asie, jmenujme třeba Hongkong, Soul nebo Dubaj.

 

Zvučná jména hory přenáší

Proč je dnes H&M tak atraktivní pro mladé shopaholičky? Nestojí za tím nic jiného, než zvučná jména. Chcete návrh od Madonny nebo Kylie Minogue? Dveře do H&M jsou ty pravé. Zatoužilo vaše srdíčko po kolekci Karla Lagerfelda nebo Lanvin a nemáte zrovna několik desítek tisíc bokem? Je tu H&M. A to není všechno! Roberto Cavalli přinesl do obchodů trochu Itálie a exotických zvířecích vzorů, Versace zas křiklavé barvy, Stella McCartney modrou a jednoduchý střih a Marni geometrické vzory.

Která kolekce se vám nejvíce líbila? Nakupujete v H&M?

foto:  wikipedia.org

video: youtube.com

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Kateřina Segešová

Zapoj se do diskuze