…

Moderní H&M historicky

Nedávno jsme vás informovali o nové kolekci Marni v jednom z nejpopulárnějších módních šílenství dneška, a to značce H&M. Jak vlastně celé H&M začalo?

Lifestyle
Nedávno jsme vás informovali o nové kolekci Marni v jednom z nejpopulárnějších módních šílenství dneška, a to značce H&M. Jak vlastně celé H&M začalo?

Muž, který zjistil, po čem ženy touží

 Celá historie barevné společnosti sahá do chladného Švédska, kdy muž jménem Erling Persson roku 1947 založil módní značku, která vyráběla oblečení výhradně pro ženy a nesla název Hennes, což švédsky znamená její. Roku 1968 však přikoupil další společnost, a jeho nabídka se rozšířila i o pánské a dětské odvětví, plus o jméno skoupené firmy, Mauritz, tak vznikla zkratka H&M.

Jak všechny z celého světa chtěly přesně H&M

Po prvních obchodech ve Švédsku přišlo otevření první zahraniční pobočky v Norsku. Následovala pak obrovská expanze do Portugalska, Velké Británie, Dánska, Německa a dalších zemí, H&M pak roku 1990 přeplavalo přes oceán a dostalo se do amerických ulic. Ale USA a celá Evropa byly firmě málo, následovala tedy i Asie, jmenujme třeba Hongkong, Soul nebo Dubaj.

 

Zvučná jména hory přenáší

Proč je dnes H&M tak atraktivní pro mladé shopaholičky? Nestojí za tím nic jiného, než zvučná jména. Chcete návrh od Madonny nebo Kylie Minogue? Dveře do H&M jsou ty pravé. Zatoužilo vaše srdíčko po kolekci Karla Lagerfelda nebo Lanvin a nemáte zrovna několik desítek tisíc bokem? Je tu H&M. A to není všechno! Roberto Cavalli přinesl do obchodů trochu Itálie a exotických zvířecích vzorů, Versace zas křiklavé barvy, Stella McCartney modrou a jednoduchý střih a Marni geometrické vzory.

Která kolekce se vám nejvíce líbila? Nakupujete v H&M?

foto:  wikipedia.org

video: youtube.com

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Kateřina Segešová

Zapoj se do diskuze