Téma měsíce: Bod mrazu!

V pondělí 26. března poctili pražské Rock Café svým vystoupením legendární Hanson Brothers z Kanady. Ač se na první pohled nezdají, těmhle týpkům není zdaleka ještě odpískáno!

Pondělí, den jako stvořený pro pořádný koncert. Každý je ještě uvolněn z víkendu, leckdo přepíjí nedělní kocovinku. 

Monday is fucking great, yeah?!“ Dožadoval se souhlasného mručení zpěvák předkapely Invasives. I jeho hlas zněl, jakoby měl, chlapec, za sebou krušnou neděli. Chvílemi zastřený, chvílemi pisklavý, jako když se malé dítě dožaduje své milované hračky. Když se k mikrofonu postavil i basák kapely, nabrala muzika najednou docela příjemný rozměr. Nic to ale neměnilo na tom, že vystoupení kapely Invasives zdálo se být poněkud rozpačité, nedotažené do konce, možná trochu lajdácké, sem tam se dal zaregistrovat jistý hudební faul.

Skalní fanoušci hlavní hvězdy večera se však nenechali odradit a byli nastartovaní hned v útočném pásmu. Konečně jsem se ocitla na koncertě, kde nebyly davy ječících náctiletých fanynek. Nezvyšovala jsem svou přítomností věkový průměr. Byla jsem v sedmém nebi. Sál Rockcaféčka byl plný chlápků, kteří pokyvovali hlavami, popíjeli pivo a na konci každé písničky se spolu s potleskem ozvalo sborové “hééééj!“ Po krátké výměně týmů se konečně dočkali svých favoritů na vítěze, kapely Hanson Brothers.

Hanson Brothers přivítali fanoušky, kteří byli stylově oblečeni v hokejových dresech nebo v tikách s logem kapely, zvednutými prostředníčky. Ty vztyčili ještě několikrát během koncertu. Vždy se jim dostalo odezvy v podobě zvučného potlesku a oplacení stejnou mincí.

 

Hanson Brothers je čtveřice šedivých pánů, které, kdybych potkala v tramvaji, pustím sednout. Takový dojem jsem ale měla jen v první minutě. Když Bratři, oblečeni do dresů a masky, chráněni suspenzorem a vybaveni drsným výrazem spustili svůj “puck rock“, čuměla jsem jako puk. Jejich čisté, energické a originální vystoupení mě dostalo do zakázaného uvolnění. Okamžitě jsem se nechala strhnout atmosférou, házela hlavou do rytmu a na písničku I´m sick of love už jsem skákala s davem.

 

První třetinu odehrál tým Kanaďanů poměrně v klidu, ale góly, které padaly v dalších dvou třetinách, dostávaly fanoušky do varu. Občas museli zasáhnout i dva přítomní rozhodčí. Došlo k několika postavením mimo hru. Nemluvě o incidentech, kdy kapitán týmu vletěl mezi diváky a začal rozehrávat úplně mimo hřiště. Rozhodčí si nakonec vzali do parády sami fandové. A protože pískali opravdu spravedlivě, diváci je na rukou nosili.

 

Zápas skončil podle očekávání. Hanson Brothers versus Invasives 1:0! Z celého zápasu běhal mráz po zádech a s klidným srdcem můžu říct, že vedle Hansons Brother skončili Invasives pěkně na bodu mrazu.

Tímto bych ráda poděkovala klukům z Conspiracy za to, jak skvělé kapely máme díky nim možnost vidět a těším se na další koncerty a zážitky v jejich režii!

Kdo seděl v době koncertu zrovna na střídačce, může se pro představu, jak vypadal průběh utkání, podívat na náš fotoreport.

 

Foto: Tino Janikov, StudentPoint

Video: youtube.com

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Adriana Martinovičová

Zapoj se do diskuze