…

Soutěž Vodafone nápad roku 2012 zná své vítěze!

Nejlepším podnikatelským záměrem v soutěži Vodafone Nápad roku 2012 se stala aplikace pro výuku rychlého čtení Rozečti.se.

Kariéra
Nejlepším podnikatelským záměrem v soutěži Vodafone Nápad roku 2012 se stala aplikace pro výuku rychlého čtení Rozečti.se.

Vítězem soutěže od Vodafonu, v rámci které se letos již popáté vybíraly nejlepší podnikatelské záměry v Česku, vyhrál Michal Zwinger s online aplikací pro výuku rychlého čtení Rozečti.se. Na druhém místě se umístil Tomáš Berger se systémem Leady.cz pro identifikaci firemních návštěvníků webů a na třetím místě skončil David Spáčil s projektem Videoflot, který si klade za cíl sblížit nezávislé video tvůrce se zákazníky i herci.

Nejlepší projekty jubilejního pátého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2012 vybírala desetičlenná porota složená ze zkušených podnikatelů, manažerů, investorů i zástupců médií. O úspěchu projektu rozhodovala různou vahou kritéria jako proveditelnost v praxi, kvalita zpracování, originalita a potenciál dalšího růstu. V rámci finálového kola byly navíc hodnoceny i osobní charakteristiky předkladatelů. Zajímavostí je, že se do pátého ročníku soutěže se přihlásilo o 60 procent více projektů než loni.

Letos se zapojilo mnohem víc soutěžících.

„Letošní rozhodování nebylo kvůli velkému nárůstu přihlášených projektů vůbec jednoduché. Porotci museli prostudovat více než tři tisíce stránek textu, aby mohli určit finalisty pro osobní prezentace. Stejně tak kvalita přihlášených projektů a tím i konkurence mezi nápady letos byla velmi vysoká,“ komentoval průběh letošního ročníku za organizátory Martin Kešner, zakladatel soutěže Nápad roku.

V rámci letošního ročníku byly vyhlášeny  dvě speciální kategorie:

Kategorie Ekonom Student podnikatel pro nejlepší studentský projekt vyhrál Libor Erlebach a Monika Bajerová z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s nápadem na ADsettee, gauč vyrobený z pětivlnného kartonu. Jedná se o ekologicky a finančně nenáročný účelový nábytek, který je možné složit bez lepení a opět snadno rozložit.

Kategorie HTC Startup roku pro nejlepší již realizovaný studentský projekt vyhrál Marián Škvarek s projektem realPad, první mobilní aplikací pro prodejce rezidenčních projektů. Celkový přehled deseti nejlepších projektů ä jejich popis naleznete na stránkách zde.

Odměny byly bohaté!

Autoři vítězných projektů si mezi sebou rozdělili finanční a věcné odměny v celkovém objemu přes 760 tisíc korun. Bez ohledu na své umístění se však nyní mohou všichni, kteří o to projevili v přihlášce zájem, ucházet prostřednictvím organizátorů soutěže o investici na rozjezd či další rozvoj svého projektu v objemu až pět milionů korun a rovněž o mentoring a rady od zkušených podnikatelů a investorů. Například jen v rámci předchozích čtyř ročníků získaly nejperspektivnější projekty od spolupracujících investorů investice v hodnotě téměř 10 milionů korun.

Zaujal vás některý z nápadů? Napadlo vás něco lepšího? Diskutujte s námi na našem facebooku.

Foto: www.napadroku.cz, sxu.hu

 

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Kristýna Szkanderová

Zapoj se do diskuze