…

Billy Talent rozskákali Prahu!

Frontman kapely Ben Kowalewicz pochodoval během předkapel po sále, aniž by byl spatřen. Později se svěřil, že Prahu má stále hodně rád. Co dalšího čekalo fanoušky na koncertě kanadské formace Billy Talent?

Kultura
Frontman kapely Ben Kowalewicz pochodoval během předkapel po sále, aniž by byl spatřen. Později se svěřil, že Prahu má stále hodně rád. Co dalšího čekalo fanoušky na koncertě kanadské formace Billy Talent?

Nedělní koncert hostila pražská Lucerna a na své půdě přivítala kromě hlavní hvězdy hned dvě předkapely. Slovenští Plus Minus dokázali naladit diváky na rozskákanou vlnu, a to tak dokonale, že si nikdo z přítomných nevšiml malé postavy v černém oblečení se staženou kapucí, jak prochází sálem a zastaví se na jeho konci s tím, že následně sleduje koncert. Dámy a pánové, frontman kapely Billy Talent – Ben Kowalewicz strávil nerušenou čtvrthodinku hraním si na neviditelného a dařilo se mu to perfektně.

Druhá kapela Atlas Losing Grip ničím nepřekvapila, neoslnila a bohužel předvedla nepříliš kvalitního zpěváka. Nicméně fanoušci už netrpělivě vyčkávali své hlavní hvězdy – Billy Talent, jež zahájili svou show o půl desáté písní Devil in a Midnight Mass a spustili vlny jásotu, skákání a euforie.

Billy Talent nezklamali

„Naposledy jsme v Praze dělali předskokany Green Day a slíbili jsme vám, že se vrátíme. A vy jste zase slíbili nám, že přijdete! Tak si to pojďme ku*va užít!“ zařval do davu zpěvák Ben a vysloužil si mohutný jásot. Kapela zahrála songy ze svých třech alb, nezapomněla na This is how it goes, Line and Sinker ani River Below. Svěřili se také, že na podzim chystají překvapení. „Vydáme nové album, což znamená, že za vámi zase přijedeme!“ Načež spustili nový song Viking Death March.

„Budweiser… to je přece vaše pivo! A Američani tvrdí, že je jejich!“ zmínil Ben. „Zas*aní Američani, že jo!“ burcoval dav, který jeho průpovídky oplácel souhlasným bučením.

Jakmile měli odehranou hodinu, stáhli se Billy Talent z pódia, na které se vrátili po vytrvalém naléhání publika. „Fallen Leaves, Fallen Leaves,“ skandoval dav. A tak mu kapela přání splnila! Přidala ještě hymnu Red Flag a nad hlavami fanoušků se rozevlály červené vlajky, dokonce jedna kanadská.

Lucerna téměř praskala ve švech!

Koncert Billy Talent byl takovým milým setkáním se starými známými, kteří předvedli opět vyčerpávající a energickou show a nenechali nikoho na pochybách, že si své místo na výsluní zaslouží. Na nic si nehrají a do hudby dávají vše. Děkujeme agentuře Conspiracy, že k nám vozí skvělé kapely jako Billy Talent!

A jak se líbilo na koncertě přítomným?

Adriana„Billy Talent jsou pro mě vždycky tím nejlepším zážitkem. Předčí všechny ostatní koncerty a akce, nic se jim prostě nevyrovná.“

Petr: „Koncert byl super, ale to až potom, co jsem se dostal z kotle. Nedalo se tam dýchat a ani hudba nebyla pořádně slyšet. Billy Talent ovšem nezklamali!“

Pár negativ by se určitě našlo, ale ani jedno neměla na svědomí kanadská partička, která snad dodrží svůj slib a brzo se k nám vrátí. 

 

Foto: Irena Menšíková, StudentPoint

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Irena Menšíková

Zapoj se do diskuze