…

Máchovou stopou 2012

POZOR! Uzávěrka příspěvků do literární soutěže inspirované citátem: „Vy jdete zemí, má cesta vede peklem.“ končí v srpnu, přihlas se ještě dnes!

Popkultura
POZOR! Uzávěrka příspěvků do literární soutěže inspirované citátem: „Vy jdete zemí, má cesta vede peklem.“ končí v srpnu, přihlas se ještě dnes!

Literární soutěž Máchovou stopou je pořádána již počtvrté. Vyhlašuje ji Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích pod záštitou samotného starosty města, Ladislava Chlupáče. Letošní ročník amatérské literární tvůrce láká na velice sugestivní motto celé soutěže, citát z díla Karla Hynka Máchy: „Vy jdete zemí, má cesta vede peklem.“

Máchovou stopou 2012

Jak již bylo zmíněno výše, hlavním motivem letošního ročníku je citát z pera romantického velikána jménem Karel Hynek Mácha. Emotivní věta se tak táhne napříč celou akcí, ve všech soutěžních kategoriích a cítit bude z každého díla potenciálního výherce soutěže, jelikož všechny příspěvky musí být motivovány právě tímto citátem. Na toto téma může zájemce napsat literární dílo formou poezie či prózy.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích, které jsou rozděleny věkově. První kategorie je určena pro středoškoláky, druhá kategorie pak pro dospělé. Rozsah každého příspěvku nesmí překročit 4 normoststrany. Ti, kteří o soutěži slyší poprvé, by měli vědět, že uzávěrka se blíží do finále, končí v sprnu, přesněji 31. sprna. Informovanější fandové Karla Hynka Máchy mohli své příspěvky zasílat totiž již od 15. dubna tohoto roku. Proto dlouho neváhejte a zašlete svá díla co nejdříve. Nechte se tak inspirovat velikánem romantických pocitů a vzdejte mu hold třeba právě pomocí svého příspěvku v soutěži Máchovou stopou 2012.

Náhrobek K. H. Máchy

Jaká jsou pravidla?

Každý text musí mít maximálně 4 normostrany, musí být inspirován zmíněným Máchovským citátem a nesmí se jednat o již dříve publikované dílo, proto opravdu tahejte raději dílka ze svých šuplíků. Každý zúčastněný navíc může do soutěže zařadit pouze jedno ze svých děl, určitě tak dávejte velký pozor při výběru, ať je vaše šance na výhru co možná největší. Literární příspěvky do soutěže zasílejte na e-mail machovoustopou@seznam.cz. U zasílaného díla navíc musíte uvést: celé jméno autora/autorky, kategorii a kontaktní adresu.

Jakým způsobem bude určen vítěz?

Všechna zaslaná díla bude hodnotit odborná porota, ve které zasedne současný spisovatel a scénarista, držitel Ceny J. Škvoreckého a Magnesia Litera Martin Ryšavý, spisovatelka vyučující na Literární akademii J. Škvoreckého Ivona Březinová či šéfredaktor internetového Portálu české literatury Jaroslav Balvín. Porota po uzávěrce bude mít opravdu těžký úkol: vybrat a vyhlásit v každé kategorii první tři místa či případně čestná uznání.

Vítězná díla se mohou těšit na ocenění.  A kdy se dočkáme onoho slavného vyhlášení? Tak na to si budeme muset všichni ještě chvíli počkat. Literární soutěž Máchovou stopou se svého vyvrcholení a vítěze obou kategorií dočká až 10.–11. 11. 2012, přičemž bude spojeno s neformálním rozborovým seminářem.               

Ještě stále váháte, zda zaslat své dílo? Neváhejte! Za zkoušku nic nedáte, pouze pár kliknutí a odeslání jednoho e-mailu.

Váháte, nebo jste již naopak dokonce své dílo přihlásili? Podělte se s námi o své zkušenosti a komentáře na našem facebooku!

Foto: litomerice.cz, czechfolks.com