…

Studentský film s Miroslavem Krobotem!

Přečtěte si o úspěších filmu Malý ohruh pozornosti na světových festivalech. A další ho jistě ještě čekají.

Popkultura
Přečtěte si o úspěších filmu Malý ohruh pozornosti na světových festivalech. A další ho jistě ještě čekají.

Na začátku prázdnin získal absolventský film FAMU Malý okruh pozornosti dvě ceny na mezinárodním festivalu krátkých filmů River Film Festival v italské Padově – čestné uznání pro kolektiv herců v čele s Miroslavem Krobotem, který ve studentském snímku ztvárnil hlavní roli, a cenu za nejlepší filmovou hudbu pro jazzového skladatele Vojtěcha Procházku.

Úspěchy v Itálii i Polsku!

Neuběhly ani tři týdny a famácký snímek katedry režie, který vznikl v koprodukci s Českou televizí,
získal další ocenění, tentokrát čestné uznání na polském festivalu Sopot Film Festival, který se konal od 14. do 22. července 2012. Jestliže se italský River Film Festival soutředí pouze na krátkometrážní tvorbu, pak festival v Sopotech rozšířil před třemi lety svůj program i o soutěž hraných celovečerních filmů. Členkou letošní poroty v Sopotech byla mezinárodně známá polská herečka Olga Sosnovska, kterou diváci mohou znát například z filmu Stevena Soderbergha Dannyho parťáci 3. Podle zdůvodnění polské poroty získal studentský film ocenění na základě „zralosti formy, obsahu a provedení”.

Pomohlo i hvězdné herecké obsazení

Malý okruh pozornosti vypráví příběh postaršího divadelního herce, který řeší dilema mezi odpovědností k nemocné manželce a zamilovností k mladší kolegyni v divadle. Herecký part Miroslava Krobota doplňují v psychologicky laděném příběhu ostravská herečka Anna Cónová a slovenka Ela Lehotská. Režisérem filmu je Josef Tuka, nedávný absolvent katedry režie na FAMU.

Zahraniční festivalová účast tohoto studentského filmu nekončí. Malý okruh pozornosti byl totiž vybrán do soutěže chorvatského Opuzen Film Festival, který se dramaturgicky soustředí zejména na evropskou kinematografii. Film zde bude k vidění od 18. do 25. srpna 2012.

Budeme držet palce!

 

Foto: Josef Tuka