…

Recenze: Deník Dity P.

Jsou kuchařky, podle kterých se jen vaří a kuchařky, které si i čtete. Na Deník Dity P. si vyhraďte celé odpoledne.

Lifestyle
Jsou kuchařky, podle kterých se jen vaří a kuchařky, které si i čtete. Na Deník Dity P. si vyhraďte celé odpoledne.

Deník Dity P. obsahuje sto nejoblíbenějších receptů bývalé šéfredaktorky časopisu Apetit a nynější šéfredaktorky časopisu Albert v kuchyni. A brzy to budou i mé nejoblíbenější recepty.

Dita Pecháčková totiž vytvořila kuchařku z lásky k jídlu, která prostupuje celou kuchařkou. Ať už si jen prohlížíte nádherné fotografie nebo čtete její vyprávění a vzpomínky, okamžitě chcete začít vařit.

Jedním z hlavních důvodů je to, že recepty nejsou nijak složitě, jsou to recepty na poctivá česká jídla, ale i na lahůdky, které ochutnala během svých výprav po světě. Poradí vám, jak udělat senzační hamburger, který ji naučil její bývalý přítel, Američan. Budete mít chuť sklízet jahody, protože když uvídíte recept na jahodovou marmeládu s vanilkou nebo božský jahodový dort, začnou se vám hned sbíhat sliny. Vrátíte se zpátky do dětství díky babiččiným koláčkům.

Já jsem po dvou hodinách čtení kuchařky neodolala dvěma receptům. První z nich byly bramborové muffiny se slaninou. Triviální a rychlý recept na dobrou svačinu (otestováno na výletě) a lahodnou přílohu.

Lahodné koblihy s marmeládou

Druhým božským receptem, který jsem si vryla do paměti, byl recept na poctivé domácí koblihy s marmeládou. Protože jsem díky své roztržitosti zapomněla kvásek na sporáku, příprava nového mi trochu protáhla dobu v kuchyni, ale výsledek stál za to. Koblihy nebyly ani trochu mastné, ale příjemně nadýchané. Navíc se díky dobrým tipům nestalo, že by vytekla marmeláda.

Na webu www.ditap.cz si můžete kuchařku pořídit za 425 Kč. Když už na webu budete, prohlédněte si i tzv. Vyšívaný porcelán, který Dita Pecháčková navrhla a známý výrobce porcelánu Thun ho převedl do reality. Porcelán se okamžitě stal mou položkou v pomyslném seznamu svatebních darů, po kterých toužím, i když o svatbě neuvažuji.

Možná by se to nemělo říkat přímo, ale kuchařku si KUPTE, je to ta nejlepší investice pro vaše kulinářské umění. Já jdu zatím sbírat jahody, abych pro vás připravila nějaký ten fotorecept.

Jaká kuchařka patří k vašim nejoblíbenějším? Přidejte komentář na náš facebook.

 Foto: Tereza Belingerová

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Tereza Belingerová

Zapoj se do diskuze