…

Jaké reality show nás čekají na podzim?

Na podzim si díky televizi zatančíte, uvaříte a možná se dostanete i na cestu kolem světa.

Popkultura
Na podzim si díky televizi zatančíte, uvaříte a možná se dostanete i na cestu kolem světa.

Nová televizní sezóna se již pomalu blíží, takže si v tomto článku představíme reality show, se kterými se setkáte na obrazovkách českých televizí. Pokud patříte mezi milovníky tohoto formátu, vězte, že se opět máte na co těšit.

StarDance

Již s pátou řadou se vrátí velmi úspěšná show, ve které je osm celebrit spárováno s profesionálními tanečníky. Společně se pak snaží na parketu vytvářet pohyb, který více, či méně, připomíná tanec. Hodnotí je profesionální porota a prostor mají také diváci, kteří posílají SMS hlasy. Na konci show získá jeden pár titul králové tanečního parketu. Česká televize zatím nepotvrdila seznam účastníků pro tuto sérii, ale bulvární média již spekulují o účasti Dany Morávkové, Barbory Polákové, Oldřicha Navrátila, Pavlíny Němcové, Davida Švehlíka, Martina Procházky, Kateřiny Baďurové a Petra Bendeho.

Jelikož je tento formát dlouhodobě nejúspěšnější pořad, který Česká televize nabízí, trochu mě zaráží, že nezakoupí licenci, která umožňuje účast více párů. Například v Americe se na podzim roztančí 13 celebrit (mezi nimi i Pamela Anderson). Ale vedení televize si asi říká, že českému diváku bude stačit i tato okleštěná verze. A statistiky sledovanosti ukazují, že tomu tak je.

Kdo se vydá na parket letos?

Česko Slovensko má Talent

Naše země evidentně skýtají neomezený počet talentovaných lidí, proto se televize Prima family a JOJ rozhodly, že jim dají prostor v již třetí sérii světově nejúspěšnější talentové show. Jaro Slávik, Martin Dejdar a Lucie Bílá trávili horké červencové dny v divadle v Brně, aby pro vás vybrali ty největší talenty. A když k tomu přidáte i humor moderátorů – Marina „Pyco“ Rausche a Jakuba Prachaře, víte, že na podzim se máme opět na co těšit. Spousta kritiků naši verzi talentové soutěže považuje za jednu z nejpovedenějších a já musím souhlasit. I tentokrát si pro nás tvůrci připravili dechberoucí vystoupení a také spoustu napínavých okamžiků. Čekají nás totiž jen dvě semifinále, takže šanci dostanou jen ti nejlepší. Kdo se nakonec podívá kolem světa a vyhraje 100 000 Eur, se sice dozvíme až na podzim, ale já už se teď nemůžu dočkat!

Natáčení upoutávek Česko Slovensko má Talent probíhalo ve Vídni.

MasterChef

Nova tento podzim společně s Markízou vsadí na jiný talent – kuchařský. Připravuje totiž světoznámou show MasterChef. O něco podobného se již pokusila Prima. Projekt se jmenoval Na nože! a moc úspěšný nebyl. Ačkoli Nova zakoupila licenční program, strach, že projekt nebude až tak úspěšný, asi je. Pokud by si totiž byla úspěchem show jistá, klidně ji mohla nasadit do přímé konkurence Česko Slovensko má Talent. To se ale nestalo, takže budeme zápolení amatérských kuchařů s různými úkoly sledovat v pátek. Slabinou show může být také absence momentálně nejúspěšnějšího televizního kuchaře – Zdeňka Polreicha, který bude na konkurenční Prima family v ten stejný den opět nahlížet do kuchyní českých restaurací. Ovšem je možné, že sázka na neznámé tváře se Nově a Markíze vyplatí.

Porota soutěže MasterChef.

Recept na bohatství

Když se může vařit na Markíze, může se vařit i u nás, řekla si asi televize JOJ. Oslovila televizi Barrandov a začala spolupráce na projektu Recept na bohatství. Pravidla jsou jednoduchá – uvařte vynikající a originální jídlo, výhru máte v kapse a vaše jídlo na pultech obchodního řetězce. Trochu jsem uvažoval, jaký řetězec může zaručit distribuci tohoto jídla po celém světě, a napadla mě jedině IKEA. Takže je možné, že vítězné jídlo se bude servírovat právě v restauracích tohoto nábytkářského domu. Další možností je, že pojem „celý svět“ vlastně znamená jen Evropu, a to třeba ani ne celou. Pak by polotovary jídla mohlo prodávat třeba i Tesco.

Osobně si netroufám odhadnout, jak moc diváků show přitáhne. Tím, že se stále prezentuje stejné jídlo, které jen hodnotí porota, diváci se můžou začít po čase nudit. Na druhou stranu se moderování projektu ujal Petr Vágner a hlavně Adela Banášová, jejíž humor ji vynesl na post nejlepší slovenské moderátorky současnosti, takže pokud diváky nezaujmou jídla, mohou ocenit alespoň moderátorský výkon. A i kdyby projekt nezaujal slovenské diváky, dá se předpokládat, že televizi Barrandov přinese nadprůměrná čísla.

Získá si tato kuchařská show srdce diváků?

Foto: Česká televize, TV Barrandov, TV Nova, joj.sk