…

Lesní slavnosti divadla již poosmé

Letos se pomyslné brány Lesního divadla v Řevnicích otevřou již poosmé a jako každoročně láká na pestrou a zajímavou nabídku inscenací.

Popkultura
Letos se pomyslné brány Lesního divadla v Řevnicích otevřou již poosmé a jako každoročně láká na pestrou a zajímavou nabídku inscenací.

Divadelních festivalů je v létě nespočet, ale závěr prázdnin neodmyslitelně patří k Lesním slavnostem divadla. Právě tento festival neslibuje jen širokou škálu inscenací po celých sedm dní, ale i úžasnou atmosféru spojenou s místem, kde se festival odehrává – tajemný a kouzelný les! A co vás čeká tento ročník? V sobotu 25. srpna zahájí festival divadlo Husa na provázku s představením Lásky jedné plavovlásky – plavovlásky jedné lásky. Ihned po představení následuje koncert kapely SEX BEATLES, zpívat budou i samotní herci, je tedy opravdu na co se těšit. Druhý večer bude patřit opět brněnskému divadlu, jehož herci zahrají inscenaci Romeo, Julie a já. Hra je variací na slavné Shakespearovo drama, kde si jednu z hlavních rolí „zahraje“ dvacet vysloužilých ledniček. Tuto inscenaci musíte vidět! Nechte se tedy překvapit!

Logo Lesních slavností divadla 2012

Po jednodenní pauze bude řevnický amfiteátr patřit Dejvickému divadlu. První dva dejvické večery herci zahrají inscenaci Patrika Marbera Dealer’s Choice v režii Jiřího Pokorného. Pokerová partie, ve které se nehraje tak s kartami, jako s lidmi. Diváci se mohou těšit zejména na Ivana Trojana, Davida Novotného, Jaroslava Plesla či Václava Neužila, který za roli v této inscenaci obdržel divadelní cenu Thálie 2011 za mimořádný jevištní výkon. Čtvrtek a pátek bude patřit hře Ucpanej systém podle knihy a filmu skotského autora Irvina Welshe Acid house. V pravděpodobně nejsprostější inscenaci Dejvického divadla excelují Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Václav Neužil či Jaroslav Plesl.

Dealer's ChoiceUcpanej systém

Dejvické divadlo je neodmyslitelnou součástí festivalu už od prvního ročníku a je pro nás exkluzivní. A dovolím si říct, že nejen pro nás, což dokazují neustále vyprodaná představení v jejich pražském divadle v Dejvicích a velká poptávka po vstupenkách. Lesní Slavnosti Divadla tak jednou za rok dokáží uspokojit velkou část zájemců“, říká Tereza Erbenová z pořadatelské agentury.

Zakončení festivalu je zaměřené (nejen) na děti. První zářijové odpoledne totiž připadně Kašpárku v rohlíku a jejich populárnímu divadelnímu Kabaretu I. Bláznivé představení Jihočeského divadla, které nabízí snad všechno, co se týká bláznivin. Můžete se těšit na veselé písničky, praštěné postavičky a skeče na téma: Kašpárek nepřijel na koncert, co budeme dělat? Bejbypank a Bejbypankáči budou opět v Lesním divadle!

Tak neváhejte a přijďte se podívat na festival, s kterým můžete zakončit prázdniny vskutku kulturně! „Představení v Lesním divadle jsou divadelním zážitkem takřka v přírodě. Lesní divadlo má kapacitu přes 600 míst, a jelikož bývají představení vyprodána, vytvoří se zde neopakovatelná atmosféra. Leckdy jsou neplánovanou kulisou i zvuky zvířat a šumění lesa“, přibližuje atmosféru festivalu hlavní produkční festivalu Tereza Erbenová a dodává: „I když jsme za uplynulých sedm ročníků nikdy nemuseli rušit představení kvůli nepřízni počasí, doporučujeme divákům vzít si teplé oblečení, případně pláštěnky.“


Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketstream a městském kulturním středisku v Řevnicích.

 

Své zážitky z tohoto divadelního festivalu nám můžete psát třeba na facebook!

 

Foto: divadlovlese.cz, dejvickedivadlo.cz

Video: YouTube.com