TÉMA MĚSÍCE: Tak jde čas

Napadne vás kapela, zpěvák či zpěvačka, které jste měli v oblibě, ale časem se vaše cesty rozešly a vlastně ani nevíte proč? Pustíte si tedy jejich nový počin a rázem si vzpomenete, že rozchod byl správnou volbou. Samozřejmě, že to může být i naopak – z duše nenávidíte nějakého hudebníka a pak najednou zjistíte, že skládá jinou, pro vás lepší hudbu. No a začnete ho poslouchat. Muzikanti se hájí tím, že jsou umělci a nebudou tak setrvávat u jednoho hudebního stylu, chtějí toho prostě vyzkoušet víc – někdy nejraději všechno. Docela však riskují, že ztratí fanoušky, přízeň kritiků a mnohdy i soudnost. Ale jak říkám, může to být i naopak. Podívejte se na náš výběr. Souhlasíte s ním?

1. BLACK EYED PEAS

Pamatujete hity jako Let’s get it started (původně Let’s get retarted, což neprošlo americkou cenzurou), Hey Mama, Shut Up a další? Album Monkey Business se ještě neslo v podobném duchu, ale se singlem I Got a Feeling jako by spadli z vysokého žebříku přímo do těch nejbahnitějších vod hudebního průměru. Jak už to tak ale bývá, jejich hudba se v tu chvíli přiblížila téměř milionům dalších lidí a stala se číslem jedna na diskotékách. Každý má na tuto změnu jiný názor, jaký je váš?

2. MAROON 5

Je tomu už docela dlouho (na to, kolik mi je let), co na MTV pouštěli pecku This Love, kde se v klipu na zemi válel sympatický zpěvák Adam Levine. Celé jejich první album bylo výjimečným počinem a partička kluků z L.A. mohla být na sebe pyšná. Ale co teď? Moves Like Jagger sice úspěšně roztančí celý diskosál, avšak co od nich momentálně znáte dalšího? A porovnatelného s první deskou Songs About Jane

Jeden z dalších hitů z prvního alba Maroon 5. She will be loved.

3. LINKIN PARK

Slovy kamaráda: „Předtím to mělo grády, bylo to originální, ale teď už jsou z nich průměrní popíkáři, které nemá cenu poslouchat.“ Kdyby Linkin Park začínali dnes, sice by asi nenasbírali tak početnou fanouškovskou základnu jako s albem Hybrid Theory, ale zas by je nikdo nesrovnával s tím, co „bylo“ a dost lidí by si je s radostí poslechlo. Jenže bohužel, předtím byli prostě lepší. Názor se ale opět liší u každého. 

4. AVRIL LAVIGNE

Ještě mám v živé paměti tu drzou holku s rovnými hnědými vlasy, jak zarputile přesvědčuje své fanoušky, že ji v šatech a s blond hřívou nikdy neuvidí. Ups. Tady to Avril trochu nevychytala. Skater Boy, Complicated nebo Nobody’s Home byly povedené písničky, které jí sedly. To, co předvádí teď, se ale jejím prvotním fanouškům moc nepozdává, bohužel. 

Nobody’s home od Avril. 

5. MY CHEMICAL ROMANCE

Welcome to The Black Parade bylo skvělé album. Zarytí fanoušci sice plakali nad tím, že MCR už nejsou kapela pro pár vybraných jedinců, ale hudebně se zlepšili. Zato co předvedli teď. Jejich poslední album jsem se snažila naposlouchat několikrát dokola, bohužel mě nepřesvědčili. A vás?

 

Výše zmíněná pětice je výběrem z toho, co jsem já sama kdysi poslouchala a v průběhu času mě zklamalo. Dnes se ráda vrátím k prvotním počinům uvedených interpretů, nicméně jejich novinky nevyhledávám. Kdo zmizel z vašeho hudebního výběru z důvodu změny repertoáru? Podělte se s námi!


Foto: praha.eu, api.ning.com, 666denik.txt.cz

Video: YouTube

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Irena Menšíková

Zapoj se do diskuze