…

Dublinem zmítá Temná horečka, odhalte její tajemství!

Právě vychází první díl hororové fantasy ságy jen pro neohrožené čtenářky.

Popkultura
Právě vychází první díl hororové fantasy ságy jen pro neohrožené čtenářky.

Jistě jste někdy ve zprávách slyšely o nevysvětlitelném zmizení nebo jste se pozastavily nad velmi zvláštním úmrtím. Chvíli vám to vrtalo hlavou, jenže podivuhodných zvěstí se teď šíří tolik, že je prostě vypouštíte, pokud ovšem nezasáhnou do vaší reality.

Dvaadvacetiletá Mac, hrdinka série, si právě užívala bezstarostné jihoamerické léto, měla skvělé rodinné zázemí, kromě práce v baru,trávila svůj volný čas krášlením a příjemným nicneděláním, neměla zkrátka důvod cokoliv ve svém životě měnit.

Po spokojenosti ale baží denní noční můry. Mac se obrátil život na ruby v okamžiku, kdy se dozvěděla o záhadné, tragické smrti své jediné sestry Aliny, která tou dobou byla na studijním pobytu v Dublinu. Policie nemá dostatek důkazů, rodiče se hroutí, ale raněná MacKeyla Laneová chce na vlastní pěst vypátrat vraha a pomstít sestru za každých okolností. Rozehrává se tak spletitá partie náhod, mystiky a všudypřítomného nebezpečí. Mac při hledání vraha objevuje řadu indicií a je si naprosto jistá, že jim přijde na kloub, protože svou sestru, jak se domnívá, dokonale zná. Situace se ale komplikuje, jakmile zjistí, že se Alina zapletla do něčeho zlověstně většího, čeho je i ona součástí a čemu musí co nejrychleji učinit přítrž. Hrozbou nejen pro ni se stávají Danané, mýtická rasa, která je na první pohled k nerozeznání od lidí. Jejím semeništěm je Temná zóna Dublinu, přímo sousedící se známou čtvrtí Temple Bar. MacKeyla tuší, že boj se strachem není ten hlavní, jaký ji v Dublinu čeká.

Bylo mi samozřejmě jasné, že městem chodí příšera se spoustou úst a hledá mou blonďatou a podstatně vyšňořenou dvojnici. Stejně tak jsem ani na vteřinu nepochybovala, že zatímco Mallucé přes den vyspává, nejspíš někde hluboko v podzemí v pohodlí krásně zdobené gotické rakve, v krajkách nasáklých krví, jeho muži už brázdí Dublinem a pátrají po malé zlodějce v barvách duhy.

(ukázka z knihy Temná horečka)       

Pokud chce Mac zůstat naživu, nemá jinou možnost, než podstoupit dlouhou cestu k odhalení svého skutečného životního poslání a uzavřít nepsanou dohodu s podezřele nedůvěryhodným, ale charismatickým Jerichem Barronsem, který prospěchářsky využívá její „šestý smysl“.

Prakticky cokoli by bylo lepší, než být vidoucí. To slovo znělo jako přiznání porážky, jako bych se smířila s tou úpornou temnou horečkou, která se mně zmocnila v okamžiku, kdy jsem se nohou poprvé dotkla irské půdy. Celé to šílenství začalo hned první noc setkáním s Dananem v baru a pak tou pomatenou starou ženskou.“                                            

(ukázka z knihy Temná horečka)

Noční život ve čtvrti Temple Bar

Máte-li zálibu ve čtení o paranormálních jevech, nebezpečí i svůdné erotice, pak budete spokojeny. Předesílám ale, že se autorka vyžívá ve zbytečných poznámkách typu: „sice jsem to ještě netušila, ale tohle byl ten bod zlomu“ a řadou vysvětlujících pasáží zdržuje napínavě rozjetý děj. Jedná se však o první díl, po kterém se nabyté poznáním vrhnete do pokračování temného dobrodružství se spoustou stále nevyjasněných otázek. Po Stmívání nebo Hunger games je tohle 5dílné vyprávění o dublinské horečce přesto dobrou možností, jak si vysvětlit svůj strach ze tmy.

Jste příznivkyně fantasy a chcete ostatní upozornit na svou oblíbenou knižní řadu? Podělte se o své názory na našem facebooku.

MONING, Karen Marie. Temná horečka. 1. vyd. Brno: Jota, 2012, 352 s. ISBN: 978-80-7462-016-4.

Foto: jota.cz, sxc.hu