…

Sharkass: „Hudební sny? Přála bych si mít album…“

Rozhovor nejen o rapu s nejlepší českou rapperkou Sharkass. Exkluzivně jen pro StudentPoint!

Popkultura
Rozhovor nejen o rapu s nejlepší českou rapperkou Sharkass. Exkluzivně jen pro StudentPoint!

Něco málo o SharkaSs

SharkaSs je studentka gymnázia, pochází z Prahy a je známá především jako vítězka soutěže Battle night 11. Od 13 let se věnuje hip-hopové muzice. Patří k nejlepším českým rapperkám. Její první mixtape Komix Životem byl vydán v roce 2009.

Proč si vlastně říkáš SharkaSs ?

SharkaSs si říkám proto, že mi v rodině říkají Šarkés, takže jsem to hodila do angličtiny, aby to bylo správně „cool“, každopádně je to originální a pro mě vtipný, takže vystupuju pod touto přezdívkou.

Co pro Tebe bylo impulzem, že jsi vzala do ruky mikrofon a začala rapovat ?

Bylo tam mnohem více impulzů – od poetických setkání a předčítání školních básniček, až po videa z Battle night 5. Zkoušela jsem to a už jsem se od toho neodtrhla, ani když jsem chtěla, tudíž to tak prostě má asi být.

Máš v rapu nějaký svůj vzor?

Missy Elliot a podobné rapperky, co se postavily klučičí převaze, a stejně udělaj na stagi větší peklo.

Hodně tě zviditelnilo, že jsi vyhrála Battle Night 11. Viděl jsem nějaká videa na youtube a řeknu ti, nechtěl bych proti Tobě ve freestylu stát. Připravovala ses na to nějak speciálně?

Zviditelnilo, nezviditelnilo. Kdybych nemakala a nesnažila se prosadit sama, bylo by mi to k ničemu, fanoušky jsem později získávala hlavně jinak než přes Battle night, tam jsem si zjednávala hlavně respekt totiž.

Jaký je to pocit stát ve finále proti takové osobnosti freestylu, jako je Strapo a porazit ho?

Upřímně nevím, neřeším to, v tu chvilku to byl pro mě soupeř jako každý jiný, ale jsem ráda, že mě nechali vyhrát, ačkoliv to bylo sporné.

Chvíli po vyhraném Battlu jsi vydala mixtape Komix životem, kde popisuješ i svůj Freestyle. Ale hlavně mě tam zaujal song o Adolfu Hitlerovi. Co tě vedlo k tomu rapovat o tomto nechvalně známém muži?

Zvědavost a moje odvaha, bylo mi 13, už bych to neudělala.

V tracku Růžová královna dissuješ takové ty namyšlené dilinky. Myslím, že tento song byl trefou do černého. Ale přišly ti po něm i nějaké negativní ohlasy? Třeba právě od těchto barbies?

Právě že kupodivu naopak, pod lampou je největší tma, haha, každopádně v této době je to mířené i na kluky, ze kterých se pomalu ale jistě barbínky stávají, takže pozor! (smích)

Odkud čerpáš inspiraci pro psaní dalších textů? 

Ze sebe, z míst, která navštívím, hlavně z lidí. Občas do textů píšu věci, které zní napovrch prostě a jednoduše, ale dávám si do nich nějaké své pocity, nebo zážitky, cíle, sny… Hodně z mých písniček mi připomene situace předtím, vracím se do nich a čerpám do budoucna. Jsou také písničky, které dělám vyloženě ze srandy a nic se v nich hledat nemusí, ty se poslouchají nejvíc.

Někde jsem četl, že studuješ na gymplu. Jsi spíš pilná studentka, nebo to, jak se říká, flákáš? Víš už, co bys chtěla v budoucnu dělat?

Upřímně se víc flákám, než učím, ale už je to lepší než někdy ve třinácti, díky bohu, to jsem byla fakt „na přesdržku“! (smích) Záleží na mé schopnosti improvizovat u testů, štěstí a domací přípravě, ale známky mám teď naštěstí v pohodě, doufám, že nebudu blbnout a udržím si to.

Máš nějaký svůj hudební sen, který se Ti ještě nepodařilo splnit?

Hudební sny? Přála bych si mít album, jinak nevím, uvidíme.

Když jsem Tě kontaktoval kvůli tomuto rozhovoru, chtěla jsi ho udělat rychle, protože brzy budeš pod smlouvou. Prozradíš nám, co chystáš?

Nemá to cenu prozrazovat, brzo se to dozví hodně lidí, o čem jsem tu mluvila, a doufám, že potkám zase nové lidi a budu mít zase zajímavější zážitky, o kterých budu vyprávět.

Děkuji za rozhovor a přeju hodně štěstí v životě. Chtěla bys na závěr něco vzkázat čtenářům StudentPoint.cz?

Kdo si to přečetl až do konce, moc mě to těší, že si ten dotyčný na to našel čas, kdo si z toho něco vezme, ještě lépe. Děkuju za každý úsměv a každou ruku nahoře. Je to super být tam, kde jsem. Děkuju za to! Vaše Sharkeeees

 

Foto: archiv Sharkass

Video: youtube.com