Hledáte originální seriál? Právě jste ho našli!

Ačkoliv by se mohlo zdát, že spojení sci-fi s westernem musí působit přehnaně, u Firefly (2002)  to rozhodne neplatí. Tahle “Světluška“ je vtipný, bohužel pouze 14-ti dílný americký seriál. 

Je mi známa pouze jedna nevýhoda: Firefly si zamilujete… a pak  je konec.

Jeden z režisérů tohoto deset let starého díla k nám byl milostivý a v roce 2005 nám nadělil filmové pokračování, třešničku na dortu jménem Serenity.

Obsah:

Vesmírná loď Serenity má svého oddaného kapitána. Malcolm Reynolds je netypický bad ass. Netypický, protože krade a pašuje, když je potřeba někoho zastřelit, nemá problém, ale soucit mu neschází. Tedy, svým způsobem. Kde je kapitán, tam je i posádka, která je rozhodně hodně sympatická. Zajímavostí v tomhle světě, kde vládu představuje obávaná Aliance, je, že své ctěné místo zde má profesionální Společnice. I Serenity jednu má.

Všechno šlape jako obvykle. Tedy špatně a s problémy. Ty se nakupí, když se do posádky vmísí dva uprchlíci: bratr doktor a sestra génius a trochu cvok. I když tito sourozenci mají  od posádky hodně odlišný pohled na život, to co je spojuje, je právě Aliance a potřeba být od ní co nejdál.

Na této cestě je potkávají všechny možné problémy i příjemnosti a nám, divákům, jsou podávány s neobyčejnou dávkou humoru.

 

Tento seriál diváci hodnotí jako 31. nejlepší a 53. nejoblíbenější. Celkové hodnocení činí 89 % (CSFD.cz). A co vy? Znáte ho?

 

Foto: mediageeknetwork.com