…

V ZÁŘÍ FANDÍME DIVADLU!

Festival Divadlo v Plzni se blíží! Od 12. do 20. září budete moci zhlédnout výjimečné kousky. Přečtěte si přehled toho nejzajímavějšího!

Popkultura
Festival Divadlo v Plzni se blíží! Od 12. do 20. září budete moci zhlédnout výjimečné kousky. Přečtěte si přehled toho nejzajímavějšího!

Na různých plzeňských scénách se představí jak domácí divadla, tak význámná zahraniční seskupení. Letos už podvacáté si tak Plzeň prožije opravdový svátek divadla. Vstupenky na většinu akcí jsou stále k sehnání online na Plzeňské vstupence či na předprodejním místě v Sedláčkově ulici 2 v Plzni.

 

Představme si trojici pozoruhodných zahraničních inscenací jubilejního Festivalu Divadlo!

 

Moskva – Sedmé studio

Otmorozki (Parchanti)

režie: Kirill Serebrennikov

 

Moderní zpracování a aktuální téma, skvělé herecké výkony. Parchanti si vysloužili to nejvyšší ruské divadelní ocenění – Zlatou masku. Nechte se strhnout mladými lidmi, kteří vyrůstali při pádu Sovětského svazu, v kriminálních podmínkách. Nyní vycházejí do ulic bojovat za spravedlnost.

 

 

Belgie – Toneelhuis & Ro Theater

Sunken Red

režie: Guy Cassiers

 

Mezinárodně uznávaná osobnost, režisér Guy Cassiers, nastudoval slavný holandský román Jeroena Brouwerse, ve kterém hlavní postava vzpomíná, jak ho v dětství i s matkou internovali v zajateckém táboře v Japonsku. Vznikla inscenace složená ze speciálních projekcí a hereckého výkonu Dirka Roofthoofta.

 

 

Bratislava – Divadlo Aréna Bratislava

Kukura

režie: Rastislav Ballek

 

Je vám “Kukura” povědomý? Není divu, v loňském roce hru inscenoval pražský Činoherín klub a vy máte nyní možnost zajímavého srovnání. Narozdíl od českého zpracování, kde hraje hlavní roli Juraj Kukura sám, uvidíte v inscenaci našich sousedů hned čtyři herci. Poslechněte si znepokojivou výpověď o tom, v jakém stavu se nachází slovenská kultura. A nejen ta.

 

 

Festival DIVADLO

12. – 20. září 2012 v Plzni.

Více informací naleznete zde.

 

Jak se těšíte na divadelní událost roku? Napiště nám přímo pod článek nebo na facebook!

 

foto: Festival Divadlo, video: Youtube.com