…

Muzikál Pomáda srší energií a výkony mladých talentů

V pražském Divadle Kalich je k vidění celosvětově úspěšný muzikál Pomáda. My vás přesvědčíme, proč tuto profláklou klasiku navštívit!

Kultura
V pražském Divadle Kalich je k vidění celosvětově úspěšný muzikál Pomáda. My vás přesvědčíme, proč tuto profláklou klasiku navštívit!

Pomádu asi není třeba představovat, každý z nás jistě zná hity jako Letní láska či Náš auťák a film s hvězdným Johnem Travoltou a Olivií Newton-John. Pomáda jednoduše patří ke klasice, která je oblíbená zejména pro svůj nenáročný děj, sálající energií a své nezaměnitelné písně. Ani inscenace v režii a choreografii Jána Ďurovčíka není vyjímkou. Intimní scéna Divadla Kalich na vás působí snad ještě větší energií, než jak by tomu mohlo být na větší scéně. Najednou zapomenete na všední problémy a přesunete se do mládí na střední školu a vyslechnete prostý příběh o prvních láskách, prvních mejdanech i prvních sexuálních zážitcích. Pomáda je zkrátka muzikál, který vás nadchne, ale hlavně pobaví.

Tomáš Savka (Kenickie) a píseň "Náš auťák".

Úžasné herecké obsazení

Největší senzací muzikálu jsou ovšem samotné výkony mladých a talentovaných účinkujících. Ďurovčík z nich doslova vytáhl maximum a každá píseň je dokonale propracována do nejmenších detailů. Taneční výkony berou dech. Sólové písně vás naopak chytí za srdce, jsou plné emocí. Je tedy naprosto domyšlené, že zpěváci při sólovkách mají celé jeviště pro sebe. Při návalu emocí vás tedy neruší doprovodná skupinka či taneční výkon samotného zpěváka.

Danny, Sandy a další vytváří kolektiv, který vám přiroste k srdci

V hlavních rolích naprosto září Přemysl Pálek, který ztvárňuje hlavní mužskou postavu Dannyho Zuku, jeho taneční i pěvecký výkon je excelentní. V alternacích můžete vidět stejně skvělého Romana Tomeše a muzikálovou stálici Jana Kříže. Janovi více sedí role moderátora rádia Vince Fontaina, která mu padne jako ulitá. Je vtipný, má svůj šarm a spolu s Janovým komickým a hereckým talentem je postava příjemným osvěžením mezi zaběhlým dějem. V roli Sandy se alternují celkem tři muzikálové herečky. Těšit se můžete na Nelu Pociskovou, Kateřinu Steinarovou či Veroniku Gidovou. V Pomádě se to hemží spoustou mladých talentů, všichni se ujali své role a naprosto ji vyzdvihli a prozářili. Každý účinkující je jen kouskem skládačky, který vytváří dokonalý celek a divák si odnáší nezapomenutelný zážitek.

Scéna jako gramofon, proč ne

Celé představení dotváří scéna, která je barevná a hravá. Je stylizovaná do obrovského gramofonu. Jejím autorem je výtvarník Martin Černý. Stylové kostýmy, které jsou taktéž barevné a k Pomádě se naprosto hodí, vytvořila Zuzana Straková.

Charlotte Doubravová (Patty) a Danny Zuka (Přemysl Pálek). Michaela Doubravová (Rizzo).

Pomáda nabízí i překvapení

A aby toho nebylo málo, čeká vás i malé, přesto milé překvapení. V roli Anděla se vždy představí nějaká pěvecká hostující hvězda. Těšit se můžete na Kamila Stříhavku, který roli ztvárnil velice komediálně a zasloužil si obrovské ovace publika. Jiným hostem bývá Pavel Vítek a mnoho dalších špiček pěvecké scény. Nezapomeňte, že Pomáda má na svém plánu pouhých 100 představení, jejich počet se rychle tenčí. Věřte, že nebudete zklamaní. Jedná se o opravdu kvalitní kus s dech beroucími výkony mladých talentů. Běžte se přesvědčit do pražského Divadla Kalich.

Zbyněk Fric (Vince Fontaine).

Závěrečné hodnocení: Muzikál, který vás pobaví, nabije energií a očaruje úžasnými výkony mladých talentů. Nemůžete si ho nechat ujít. Budete nadšeni.

Divadlo: Divadlo Kalich

Režie: Ján Ďurovčík

Herecké obsazení: Přemysl Pálek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Nela Pocisková, Kateřina Steinerová, Veronika Gidová, Tomáš Savka, Petr Novotný, Michaela Doubravová, Markéta Proházková, Tomáš Löbl, David Gránský, Charlotte Doubravová ad.

Žánr: Muzikál

Cena vstupenek: 199 – 729 Kč, vstupenky zakoupíte v síti TicketArt.

Premiéra: 6. 9. 2012

Hodnocení: 95 %

Navštívili jste již Pomádu nebo se teprve chystáte? Napište nám o tom v komentářích pod článkem nebo na Facebook!

 

Foto: divadlokalich.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Petra Boltíková

Zapoj se do diskuze