…

Vojta Dyk zvednul Brno ze židlí

Koncert Vojty Dyka a B-Side Bandu ohromil téměř čtyři a půl tisíce diváků v brněnské hale Vodova.

Kultura
Koncert Vojty Dyka a B-Side Bandu ohromil téměř čtyři a půl tisíce diváků v brněnské hale Vodova.

V rámci podzimního turné zamířil Vojtěch Dyk i s B-Side Bandem do Brna. Již před koncertem bylo zřejmé, že nebude nouze o vtipy. Pořadatelé totiž na pódiu pouštěli zábavné hlášky. Diváci se tak dozvěděli, že si mají nechat mobilní telefony zapnuté, aby jejich melodie doplnily koncert, mají si svléknout bundy a také sundat boty.

Počáteční nervozita Pražákova

Po krátkém sólu B-Side Bandu na scénu vtrhnul Vojta Dyk s písní Feeling Good. Po skvělém začátku se publiku přiznal, že je mírně nervózní, protože je v celé hale asi jediný Pražák. Posluchači mu ale tuhle „závadu“ rádi odpustili. Navíc si nemohl vybrat lepší doprovodnou skupinu – B-Side Band totiž pochází z Brna. A tak mohl naplno rozjet dvou a půl hodinovou show nabitou energií, vtipem a skvělými hudebními čísly. Zazněly tak hity jako Mercy, Cry nebo Cry Me a River. Dyk se také nebál improvizovat a svými ústy tak vytvářel zvuky různých nástrojů, což diváci ocenili.

Dyk během koncertu několikrát promluvil k divákům.

Táňa rodí! Tak ještě ne

Dyk se snažil být opravdu interaktivní. Pro diváky si připravil několik soutěží. Mohli tak vyhrát žluté ponožky nebo i celou svini. Stačilo být nejhlasitější fanoušek či uhodnout znělku, kterou si Dyk broukal. Také si připravil několik vtipných historek. Návštěvníci ale nejvíce oceňovali jeho spontánní reakce. „Ahhhhhhh,“ ozvalo se z publika. „Tady někdo rodí,“ zasmál se Vojta. „Táňa,“ ozvalo se z druhé strany publika. „Ta ještě ne,“ procedil mezi zuby Dyk. Tato rychlá slovní výměna vyvolala v hledišti hlasitý smích.

Nechybělo ani legendární jódlování.

B-Side Band nebyl odsunut na druhou kolej

Přiznejme si, že hodně lidí si lístky koupilo hlavně kvůli Vojtu Dykovi. Ten ale doprovodnou skupinu vůbec neupozaďoval, právě naopak. Několikrát je nechal hrát sólo, často o nich vyprávěl, představoval jednotlivé členy. Divácky nejúspěšnější představování pak bylo to, kdy Dyk sešel z pódia fotil si návštěvníky koncertu a během toho představoval členy kapely. Nikdo mu tedy nemůže vyčítat, že by si hrál na nemachrovanou celebritu, která si přišla zazpívat svou one man show.

Dyk si chtěl získat publikum i tričkem s nápisem I love Brno. Vyšlo mu to.

Potlesky ve stoje nebraly konce

Ačkoli byl tento koncert na sezení, Dykovi se podařilo zvednout fanoušky ze židlí hned několikrát. Poprvé, když je nabádal, aby zjistili, zda nevyhráli žluté ponožky. Další potlesky ve stoje však byly spontánní a nebraly konce. Zvláště pak potlesk po závěrečné písni My Way. Divákům se nechtělo halu opustit a snesli by celý koncert ještě jednou.

 

Hodnocení: 100 %

 

Byli jste na koncertu Vojty Dyka a B-Side Bandu? Jak se vám líbil? Dejte nám vědět v komentářích nebo na Facebooku!


Foto: Kristýna Kolibová, StudentPoint

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: David Zouhar

Zapoj se do diskuze