…

Valentýnské filmy trochu jinak

Jste šťastně zamilovaní, šťastně sami nebo máte vedle sebe již několik desetiletí stejnou tvář? Inspirujte se netradičními filmy pro valentýnský večer.

Kultura
Jste šťastně zamilovaní, šťastně sami nebo máte vedle sebe již několik desetiletí stejnou tvář? Inspirujte se netradičními filmy pro valentýnský večer.

Filmy pro čerstvě zamilované páry

Při výběru filmů pro zamilované na Valentýnský večer je třeba zvolit si mezi klišé filmy typu Láska nebeská, Titanic nebo Prázdniny v Římě nebo vstoupit do neznámých vod. V prvním případě nic nezkazíte zhlédnutím snímku, který dobře znáte a možná si i zavzpomínáte na staré časy prvních polibků. Pro více odvážné se skýtá možnost na dvouhodinové trávení u neokoukaného filmu. Takovým filmem by se klidně mohl stát Hvězdný prach – fantasy „slaďárna“ stavěná spíše pro křehké dívčí dušičky. Klasickou předlohou ovšem převedenou do moderní doby je adaptace Romeo a Julie v podání režiséra Baze Luhrmanna. Klasický příběh o lásce uspokojí i muže svými akčními scénami plnými násilí, zbraní a aut.

Moderní pojetí klasického tématu nešťastné lásky.

Filmy pro nezadané

Pokud jsme single a tento den v kalendáři propichujete propiskou, i pro vás se najde na tento večer pár inspirativních filmů. Na veselejší myšlenky přijdete u muzikálu Hair od Miloše Formana. Hippie atmosféra plná volné lásky a duhy vás dozajista utvrdí v tom, že být single není zas až tak špatné. Dalším inspirativním snímkem pro samotáře je Útěk do divočiny natočený podle skutečného příběhu muže hledajícího klid v souznění s přírodou. Příběh o „pohodáři“ jménem Big Lebowski snad není nutno představovat. Člověk si hned uvědomí, že ke štěstí stačí pár kamarádů (a bowling). Českou klasikou pro nezadané je film Samotáři. Lehce humorně-depresivní snímek o lidských vztazích vás utvrdí v tom, že vztahy jsou náročné, ale ne marné. Každopádně pokud jste žena a jste sama – stačí shlédnout jakýkoliv díl seriálu Sexu ve městě, který vám nastíní velmi příjemné stránky života nezadaných. Stačí si jen vybrat!

Filmy pro manžele

Ne že by pro manžele neplatily filmy pro zamilované! Ale nutno podotknout, že po letech manželství se úroveň zamilovanosti přenáší do jiné úrovně, které je třeba přizpůsobit výběr filmu. Pokuj jste pár, který si nekompromisně po 20-letém manželství pustí Prci, prci, prcičky a školácky se při lechtivých scénách směje, tak gratuluji – máte vyhráno. Pro usedlejší páry bych doporučovala například historický román Anna a Král nebo Vzpomínky na Afriku, které rozněžní nejednu (i méně citlivou) duši. Pro páry, které berou život s nadhledem, doporučuji Válku Roseových v režii Dannyho DeVita. Důmyslných thriller s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner o jednom „běžném“ manželství. Starší páry ocení film Jana Svěráka Vratné lahve, který velmi autentickým a milých způsobem popisuje život stárnoucího seladona chytajícího druhou mízu.

"Ty kouříš?".

Filmy pro dvojice, kde to skřípe

Mráčky v ráji? Chcete se rozejít? Chcete se usmířit? Tento večer rozhodne! Zkuste otevřít diskuzi filmem Nouzový východ. Možná vám připomene, jak důležité jsou ideály a počáteční zamilovanost. Geniální výkon Leonarda DiCapria a Kate Winslett vás nenechá chladnými. Inspirativním filmem pro komplikovaný večer se může stát i klasika Americká krása, která ve své nemilosrdné nahotě odhalí podlost a zoufalost lidských činů spáchaných ve jménu lásky. Konec konců i stará dobrá klasika 500 dní se Summer, tvářící se jako romantický snímek, je dobrou náhradou za větu: “Zasloužíš si někoho lepšího, než jsem já.“

Monoganie v moderním světě již neletí. 

Foto: cinematoria.com, YouTube.com

Video: YouTube.com 

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Tereza Fraňková

Zapoj se do diskuze