…

Laser Game – bezbolestná adrenalinová zábava

Vyžeňte si adrenalin do vysokých hodnot za pár korun. Seznamte se s další reálnou akční hrou, sestrou paintballu a airsoftu!

Blog
Vyžeňte si adrenalin do vysokých hodnot za pár korun. Seznamte se s další reálnou akční hrou, sestrou paintballu a airsoftu!

Pravděpodobně každý, kdo se dnes řadí k mladé generaci, někdy zatoužil vyzkoušet si na vlastní kůži hry, jako je paintball nebo airsoft. Každý už o nich slyšel, obě hry mají své nadšence, kteří jim věnují veškerý volný čas a také nemalé prostředky. Zbraně, vybavení, oblečení, munice…to vše dělá z těchto aktivit zábavu vysoce chytlavou, bohužel ale také poměrně drahou, což může zájemce snadno odradit.

Pokud chcete vyzkoušet něco jednorázovějšího, a tedy levnějšího, Laser Game je pro vás ta správná volba. Jedná se o variaci reálných stříleček, u nás poněkud opomíjenou, která se (jak už název napovídá) nezakládá na střílení skutečných projektilů, ale na technologii laseru.

Jak to vlastně vypadá?

Vše se odehrává v tmavých prostorách plných překážek. Každý hráč je vybaven laserovou zbraní a speciální vestou, která počítá zásahy. Po odstartování se snaží uštědřit soupeři co nejvíc zásahů a sám se jim pokud možno vyhýbat. Po zásahu je na několik sekund vyřazen ze hry a může se ukrýt v labyrintu překážek.

To je rys společný víceméně všem zápasům. Každá hra však může být jiná – v závislosti na aréně, ale i startovních nastaveních. Můžete si zahrát klasický deathmatch, i hru dvou týmů. Můžete mít stanoven čas, po který budete hrát nebo do hry vstoupit s určitým počtem životů. Některé arény také poskytují možnost získat na chvíli užitečné bonusy jako například neviditelnost či nesmrtelnost, které vašim protihráčům dokážou pěkně zavařit.

Vesty bývají pro týmovou hru barevně odlišeny.

Žádné velké náklady si Laser Game nevyžaduje. Jedna hra stojí obvykle kolem 100 korun, přičemž vše máte k dispozici na místě. Hra nevyžaduje žádnou munici ani speciální oblečení, přestože se doporučuje přijít v černém. Zápas trvá kolem dvaceti minut, pokud ale tuto dobu nestrávíte zalezlí v bezpečném koutě (a „kempeři“ příliš oblíbení nejsou), buďte si jistí, že arénu budete opouštět zcela zpocení.

Kde si můžu zahrát?

Arén na Laser Game v Čechách postupně přibývá. Pokud máte zájem si zahrát, jistě si najdete jednu v místě, které je pro snadno dostupné. Nikoho asi nepřekvapí, že mezi města, kde lze toto odreagování najít, patří i Praha, dále můžeme namátkou uvést např. Pardubice, Zlín, Brno, nebo třeba Liberec. Některé firmy také nabízejí možnost pronajmout si vybavení na soukromou akci a proměnit v arénu téměř jakýkoliv interiér, či dokonce exteriér. Tato možnost však spadá do zcela jiné cenové kategorie a spíše než běžní hráči ji využijí například firmy pro své večírky.
Každopádně, ať už k Laser Game poprvé přičichnete kdekoliv, uvidíte, že vaše první hra určitě nebude poslední.

Arény jsou protkány překážkami a například okénka k přehlednosti terénu také nepřispějí.


Už jste někdy Laser Game hráli? Chcete se podělit o své zážitky? Tak nám napiště komentář na Facebook.

 

Foto: sxc.hu, lasergamepardubice.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Vladimír Meduna

Zapoj se do diskuze