…

Ridley Scott dobývá Prahu!

Světový režisér Ridley Scott točí nový film Child 44. Buďte u toho!

Kultura
Světový režisér Ridley Scott točí nový film Child 44. Buďte u toho!

Procházíte se Prahou a najednou proti vám jde Sirius Black z Harryho Pottera, nebo hlavní padouch Bane z posledního dílu Batmana. To není představa zarytého fanouška. Gary Oldman a Tom Hardy jsou v Praze. Režisér Daniel Espinosa (kterého pravděpodobně neznáte) se totiž rozhodl zfilmovat knihu Toma Roba Smitha Child 44

Produkce se ujal  Ridley Scott (režie Robin Hood, Gladiátor), který se do naší země prý zamiloval na první pohled. Tito filmaři usoudili, že Česká republika se dostatečně podobá Sovětskému svazu, kde se děj knihy odehrává, a tak bude od 10.6. do 20.9. v Praze, Ostravě nebo v Barrandovském studiu probíhat natáčení amerického velkofilmu.

Viděli jste jeho Robina Hooda, Promethea nebo Amerického gangstera?

ČR musela asi udělat velký dojem, vzhledem k tomu, jak dlouho se u nás bude natáčet. České firmy, které se natáčení zůčastní, zbohatnou o 550 milionů. Celkově nechají filmaři v ČR přes miliardu korun.

I vy máte možnost přispět svou účastí. Na některé scény je potřeba až 700 komparsistů, a tak castingové společnosti vyvěsily inzeráty, které nabízejí možnost stát se součástí tohoto filmu. 

Jedna z hlavních postav filmu

Aby jste měli přehled, o co vlastně ve snímku půjde. Jedná se o příběh inspirovaný skutečnou postavou Rostovského rozparovače, který v 50. letech minulého století vraždil v Sovětském svazu. Tento případ začne vyšetřovat Leo Demidov (Tom Hardy), policista se smyslem pro spravedlnost. Sám se ale stane objektem vyšetřování, protože aparát věděl o vraždách, přesto je toleroval. Není totiž přípustné, aby občané Sovětského svazu věděli, že jsou jakkoliv ohroženi. Samozřejmě, že i přes nebezpečí a ohrožení vlastní rodiny Leo na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování.

Jeden z mnoha filmů Ridleyho Scotta...

Film by měl jít do kin v příštím roce. Doufejme tedy, že se Česká republika osvědší a Child 44 bude stejně dobrý, jako jiné filmy natáčené u nás ve střední Evropě. Pro zajímavost mluvíme o snímcích Underworld, From Hel, Blade II, Hellboy, Oliver Twist nebo například Amadeus od Miloše Formana. 

Až tedy budete procházet Prahou, nezapomeňte se pořádně rozhlížet.

 

Nejžhavější novinky najdete na našem facebooku!

 

Foto: flickr.com

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Anežka Opatrná

Zapoj se do diskuze