…

Boysetsfire nás posadili na prdel!

Kdo tam nebyl, je blázen! Kdo tam byl, zbláznil se z toho na místě. Boysetsfire a Bane, hardcore na scéně…

Kultura
Kdo tam nebyl, je blázen! Kdo tam byl, zbláznil se z toho na místě. Boysetsfire a Bane, hardcore na scéně…

18. června jsem měla v diáři s velkým červeným vykřičníkem. Těšila jsem se jako malá a přesně jsem věděla proč! Bane a Boysetsfire rozhodně nezklamali!

Úderem půl osmé načala večer mostecká parta Burning Steps se svým úderným punkrockem. Upřímně, trochu jsem se jich obávala. Ale z na první pohled nenápadných hezounků se nakonec vyloupli sympaťáci, kteří za to umí vzít. Konečně zase jednou česká kapela, která ví, že ty kytary na krku nejsou jen pro ozdobu. „Tenhle song je o těch hodnejch kapelách, co jsou hodný na jiný kapely a na všechny lidi. Jmenuje se Chcípni, kreténe!“ Zkrátka taková příjemné muzika na začátek večera.

Jako druzí naskákali na podium američtí Bane a se slovyAll of us are punk-rock kids“ ukázali celému Lucerna Music Baru, co je to hardcore. Hned při prvním songu sice jeden fanoušek proletěl vzduchem, ale po zbytek koncertu byli všichni jak leklý ryby. Byla to strašná škoda, protože Bane by si zasloužili mnohem akčnější publikum! Což tedy naštěstí kluky ušatý vůbec neodradilo a neúnavně pařili necelou hodinu, kterou měli na své vystoupení vyhrazenou. Občas jsem nevěděla, kde mají ruce a kde nohy, kytaristovy grimasy byly hodny neustálého cvakání foťáků a z jejich muziky mi běhal mráz po lýtkách. Bane je jedna z těch kapel, kterým věříte úplně všechno! Přesto, nebo možná právě proto, že na podium naklušou ve vytahaných tričkách, v případě zpěváka v mikině s medvídkem s ustřihnutých kalhotách. Čepice naražené hluboko do čela, ale ten nářez a šou, bouře, co v jejich podání nastane, to přebije všechno. Bane jsou taková roztomilá hovádka, jejichž vystoupení nikdy neomrzí. Jsou takoví opravdoví… poznamenal na jejich konto naprosto trefně kamarád.

BANE.

Britská kapela Gallows, která se představila jako třetí a na kterou přišla snad většina fanoušků, mě osobně vůbec nenadchla. Jejich koncert mi přišel uřvanej, muzikanti nesympatičtí a celkový projev na mě působil jako nějaká nesmyslná agitka. Vím, že většina se mnou bude nesouhlasit, pařící základnu měli Gallows slušnou, ale já bych je klidně ten večer oželela.

Naše výprava nejvěrnějších strakonických fanoušků kapely Boysetsfire vyhlížela tváře jejích členů víc než nedočkavě. Jakým milým přivítáním bylo, když hned při prvním říznutí do kytar vlítnul basák mezi fanoušky a odehrál tam hned půlku úvodního songu. Komunikace s publikem byla neustálá, upřímná a atmosféra v první řadě naprosto elektrizující. I přes výborně naklimatizovaný sál malé Lucerny se mi krev vařila v žilách a stoupala do tváří při každém známém refrénu, který si členové kapely chodili zakřičet těsně nad hlavy prvních řad. Ty jim oplácely sborovým zpěvem, rukama nahoře a občasným vyskočením na podium.

Boysetsfire se s námi moc nemazali!

Kdyby se někdo ptal, kdo že jsou to ti Boysetsfire, tak to jsou ti, jejichž zpěvák pořád plive a ztrácí mikrofon. Takhle nějak charakterizoval kapelu další člen našeho zájezdu a měl úplnou pravdu. Nutno ale dodat, že jsou to také ti, kdo se neustále usmívá do publika, užívá si hraní a jejich muzika vás opravdu nakopne. Nebo posadí na prdel. Je to prostě srdcovka.

Boysetsfire předvedli famózní výkon, který budu mít před očima a v uších ještě dlouho! A pokud by se chtěl někdo ohánět nějakými nepřesnostmi v rytmu nebo nějakým tím přehmatem? Nebyla by chybička, kterou by muzikanti neomluvili roztomilým úsměvem, plácnutím si s fandy, poplácáním jednoho z nich o hlavě, případně nějakým vtípkem. 

Srdeční Boysetsfire.

Koncert Boysetsfire byl přesně to, co jsem já, ale i naše hudební scéna potřebovala jako prase drbání. Stoprocentní nasazení profíků, kteří mají tak srdečný přístup k lidem i k hudbě, až vás to povznáší a zároveň z toho mrazí. Velké díky patří agentuře Conspiracy, která k nám tak skvělé kapely zve a takové zážitky nám dopřává. Omlouvám se za pozdní report, ale musela jsem to zkrátka vydejchat. „Po dlouhý době koncert, kterýmu nemám co vytknout,“ hodnotil další člen naší fanouškovské základny. Úplně souhlasím. Nejlepší koncert za poslední rok a půl, kdy tady zahráli naposledy Rise Against. Víc takových kapel do naší zemičky. 

 

Foto: Adriana Martinovičová, StudentPoint

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Adriana Martinovičová

Zapoj se do diskuze