…

FutureLearn – online kurzy světoznámých univerzit

Dálkové studium nemusí spočívat jen v občasném docházení do školy. Vědomosti si můžete rozšít za pomocí online kurzů ve spolupráci se světovými univerzitami.

Studium
Dálkové studium nemusí spočívat jen v občasném docházení do školy. Vědomosti si můžete rozšít za pomocí online kurzů ve spolupráci se světovými univerzitami.

Dynamicky vyvíjející se oblast online kurzů obohatí nový projekt. FutureLearn nabídne ve spojení několika vybraných univerzit kurzy, které studenti absolvují online z počítače, mobilu nebo tabletu. Stačí se zaregistrovat a zvolit si oblast svého zájmu. Od září 2013 si studenti budou moci vybrat z první sady kurzů v oblasti literatury, historie, společenských věd, psychologie, marketingu, matematiky, umění a dalších.

Online výuka by podle plánu měla začít v říjnu. Bude se jednat o  tzv. beta verzi – počáteční podoba, která se bude na základě zpětné vazby všech, kteří se projektu zúčastní, vylepšovat až do finální verze. Po úpravách by se měl projekt naplno rozběhnout začátkem roku 2014.

Simon Nelson, generální ředitel FutureLearn, řekl: „Těšíme se na zahájení FutureLearn, který je pro zájemce z celého světa. Naši partneři vyvinuli řadu nádherných a kvalitních kurzů. Nepochybuji o tom, že pro naše studenty bude obsah přínosný. Během období, kdy poběží beta verze, budeme pečlivě zjišťovat zpětnou vazbu od našich uživatelů a na základě toho kurzy přizpůsobíme k jedinečnému způsobu učení.“

Na projektu se mimo jiné podílí British Council, British Museum a British Library. Z univerzit například University of Birmingham, The University of Edinburgh, University of Glasgow, King’s College London. Na web se již zaregistrovali lidé z více než 150 zemí světa. Nejvyšší počet přihlášených je z Austrálie, Brazílie a Kanady.

FutureLearn umožní studentům absolvovat kurzy bez poplatků, což se ovšem nemusí týkat vydání certifikátu o úspěšném zakončení.

 

Foto: Sxc.hu

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: StudentPoint

Zapoj se do diskuze