…

Potěšte své srdce v Divadle bez hranic

Představujeme vám nové pražské divadlo, které určitě stojí za pozornost.

Kultura
Představujeme vám nové pražské divadlo, které určitě stojí za pozornost.

Divadlo bez hranic je v Praze sice nováčkem, na divadelní scéně však již působí jedenáctým rokem. Své bývalé působiště mělo v Chebu. V Praze ho naleznete od listopadu roku 2012 v Nuslích. Že se nejedná o obyčejné divadlo, potvrzuje obsazení profesionálními herci a tvůrci činoher. V současnosti má v repertoáru šest inscenací, ale již brzy nás čeká dalších pět premiér. Nejčastěji se hrají komedie, ale nemine vás ani divadelní thriler.

Hlediště a jeviště divadla.

Z kina divadlem

Zajímavý je také prostor, kde se divadlo nachází. Dříve na stejném místě působilo jedno z nejstarších kin v Praze – kino Brouček. Přestavením vzniklo menší divadlo s divadelní kavárnou. Celé divadlo působí velmi komorním dojmem. Při čekání na představení je běžné, že se potkáte s herci či tvůrci. Prostory Divadla bez hranic slouží také jiným divadelním souborům. Své působiště zde má také Divadelní společnost Františka Kreuzmanna, divadlo Aplause Rity Jasinské a dalších a jiné amatérské soubory.

Příjemná divadelní kavárna.

Na co zajít?

Pokud máte rádi klasiku, navštivte veselohru Dobrý večer, pane Wilde. Jak už název napovídá, je z pera samotného Oscara Wilda. Jde o jeho hru: Jak je důležité míti Filipa, ke které tvůrce přidal pár chytlavých a veselých písní. Vytvořil tak zajímavý celek, který se skvěle doplňuje. Další sňatkovou komedií je Miky, Miky lhář. Komedie o generačním konfliktu, jednom mladíkovi a třech snoubenkách. Děj se odehrává v Praze. Komedie, thriler a horor v jednom pak skýtá představení Viktorova cesta s lákavou anotací: Co když se probudíte po dlouhé nemoci a nevíte, kdo jste? A kdo je ona zvláštní ošetřovatelka?

Představení se zajímavým názvem Běloch hledá ženu za účelem sexu a sňatku, je zase jedna z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších her. Jak už název napovídá, pojednává o nemožnosti seznámení. K nalezení smysluplného vztahu v moderním světě má dopomoci psychiatr a inzeráty. Pokud máte doma děti, určitě vás potěší, že divadlo hraje i plno představení pro děti. V současnosti jsou to Petřík v pohádce a Jak potrestat lakomou Káču.

Divadlo vzniklo v místě bývalého kina Brouček.

Kde divadlo naleznete: Křesomyslova 14, Praha 4.

 

Foto: divadlobezhranic.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Dagmar Andělová

Zapoj se do diskuze