…

Vánoce a zkoušky jsou tady!

Že jsem se zbláznila a ještě je spousta času? Obávám se, že nikoliv.

Studium
Že jsem se zbláznila a ještě je spousta času? Obávám se, že nikoliv.

Vánoční shon a termíny zkoušek

V obchodech fronty, všudypřítomný shon a začínající šílenství při nakupování vánočních dárků. Hromadí se termíny odevzdání rozhodujících úkolů. Pozor! To pravé vánoční šílenství, shánění dárků, kaprů a dalších nezbytností na poslední chvíli, teprve přijde. A to velmi brzy! A vy, kteří jste si dávali na podzim “voraz“, budete mít díky učení na poslední chvíli a dohánění restů, taky pěkný předvánoční a před zkouškový stres.

Vánoční prázdniny a studijní volno

Pokud patříte k těm „šťastnějším“, které čekají nejdůležitější zkoušky “až“ v lednu, možná se na Vánoce těšíte. Představujete si ten klid, kdy přijedete po dlouhé době domů, vyměníte stravu z jídelen za pořádné porce jídla od maminky. A to nemluvě o tom, že se jistě vidíte na gauči při sledování pohádek, či romantických filmů a plnou mísou cukroví. A tuto pohodu vám nemůže nic překazit. Ani zkoušky, které jsou “daleko“.

Potřebujete dovolenou?

Silvestr a začátek nového roku

Během vánočních svátků si možná dopřejete dovolenou, pak přijde Silvestr, který strávíte samozřejmě s přáteli, na které jste během semestru neměli čas. Možná se ze Silvestrovské oslavy na chatě, daleko od civilizace, nebudete chtít vrátit a tak si prodloužíte studijní volno do začátku ledna.

Navíc, pokud máte při studiu práci, prostě musíte na chvíli vypnout, abyste načerpali energii. Nic se ale nemá přehánět. Ten pravý stres, pokud vás zkoušky čekají až v lednu, totiž teprve přijde. Proto byste volnější dny a klid měli využít i ke studiu, abyste v lednu měli po zkouškách co oslavovat!

Tímto vám přeji co nejméně stresu v předvánočním a zkouškovém období a zasloužené oddychové Vánoce!

 

Foto: photl.com, sxc.hu.

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Lenka Tláskalová

Zapoj se do diskuze