…

Ticho v Divadle Bez Hranic

Výstava spojená s koncertem v Divadle Bez Hranic.

Kultura
Výstava spojená s koncertem v Divadle Bez Hranic.

V sobotu 30. listopadu  2013 se uskutečnila v prostorách divadelního klubu Divadla Bez Hranic další vernisáž. Tentokrát jsme zahájili výstavu s názvem TICHO malířky Markéty Šafárikové. Po vernisáži, pro kterou bylo vytvořeno speciální domácí pohoštění inspirované jejími obrazy, následoval koncert  skupiny Mrakoplaš Light Orchestra s hostem Mirkem Ošancem. Během koncertu „Atmosferického blues“, který měl úžasnou, vtipnou a vřelou atmosféru, proběhla na jevišti další „létající“ mini výstava Markéty Šafárikové.

„Létající“ výstavy jsou výsledkem spolupráce M.Šafárikové a Mrakoplaš Light Orchestra (MLO) a staly se již pravidelnou součástí koncertů. Vyznačují se zejména tím, že jsou snadno přenositelné a během koncertu samy doputují za diváky, aniž by oni museli jakýmkoli způsobem narušovat své pohodlí během hudební produkce. Do těchto výstav budou postupně zváni hosté, kteří by chtěli touto cestou prezentovat svojí tvorbu. Prostor těchto výstav není velký, ale rozhodně velice osobitý a působivý.

Koncert spojený s vernisáží v Divadle Bez Hranic.

Prodejní výstavu obrazů s názvem „TICHO“ v divadelním klubu Divadla Bez Hranic můžete shlédnout vždy během představení nebo akcí, které divadlo pořád  – vánoční inscenace, silvestrovská premiéra a další. Konkrétní program najdete na www.divadlobezhranic.cz. Výstava potrvá do 31. ledna 2014. V klubu je k dispozici i katalog momentálně nevystavovaných děl malířky, ze kterého mohou sběratelé nebo fajnšmekři výtvarného umění vybírat. Rezervovat nebo koupit obraz můžete přímo u produkce divadla.  

Koncert spojený s vernisáží v Divadle Bez Hranic.

Další koncert MLO s „létající“ výstavou proběhne po vernisáži nových obrazů Markéty Šafárikové, která se uskuteční 5. ledna 2014 od 18:00 v kavárně U božího mlýna, Salmovská 15, Praha 2. Srdečně zveme všechny příznivce výtvarného a hudebního umění. 

O malířce Markétě Šafárikové

Markéta Šafáriková se narodila v roce 1975 v Praze, kde také žije a pracuje. V letech 1996 – 2002 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech: Grafika I. ( doc.Jiří Lindovský ), Intermediální škola ( prof.Milan Knížák ). V letech 1999 – 2000 absolvovala stáž na UMPRUM Praha v ateliéru sochařství ( prof. Kurt Gebauer ). Od roku 1998 vystavuje doma i v zahraničí. 

V současné době je její pozornost upřena zejména k malbě, ale věnuje se i navrhování kostýmů pro film a televizi, úpravám a navrhování interiérů, včetně jejich výzdoby. 

 

Zdroj: TZ Divadlo Bez Hranic

Foto: TZ Divadlo Bez Hranic

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: StudentPoint

Zapoj se do diskuze