…

Mandrage v rámci Siluety tour 2014 vyprodali brněnskou Flédu!

Největší show, jakou kdy plzeňská kapela udělala? Já bych řekla, že ještě větší!

Kultura
Největší show, jakou kdy plzeňská kapela udělala? Já bych řekla, že ještě větší!

Na turné mé nejoblíbenější tuzemské kapely jsem se těšila už od té doby, co jsem poprvé slyšela jejich nejnovější desku Siluety. Ve středu 5. března jsem se konečně dočkala. A že to čekání stálo za to!

Brno bylo třetí zastávkou Siluety tour 2014.

Support

Jako support si Mandrage vybrali dvě skupiny, z nichž každá odjede půlku turné. V Brně jim předskokany dělala skupina Nebe, která mimo jiné zahrála i několik písniček z chystaného alba, které by mělo vyjít už letos na jaře. Fanynky však zaujal především frontman Petr Harazin, který zpíval a hrál tak trochu oblečený-neoblečený… (smích)

Oblečený-neoblečený zpěvák Nebe.

Nebe dohráli zhruba kolem deváté hodiny, na Mandrage jsme si však museli ještě chvíli počkat. Pódium totiž na dvacet minut zakryl černý závěs se třemi svislými pruhy červené barvy (kdo Mandrage zná, ten ví), aby se scéna připravila na jeden z nejnáročnějších koncertů, jaký kdy Mandrage odehráli.

František to za klávesama pěkně rozjížděl, když zrovna nehrál! (smích)

Pestrý playlist

Z nové desky kluci zahráli všechny songy. Kromě již dobře známých klipovek Na dlani a Siluety, které všichni zpívali spolu s Víťou, jsme mohli slyšet třeba i stopáží netypický Úhel pohledu nebo písničku Tanči dokud můžeš, ke které bude další klip. Kluci však nezapomněli ani na předchozí desky. Ve výběru tak nechyběly songy Kapky proti slzám, baladická Už mě víckrát neuvidíš, rádiové hity Šrouby a matice, Mechanik, Hledá se žena a Františkovy lázně nebo taneční Disco Moskba. Ta byla sice závěrečná, ale co by to bylo za koncert bez přídavku?! Sice jsem při jeho vytleskávání málem ohluchla, ale za tu Černobílou, kterou prostě miluju, to stálo! Jako úplně poslední písnička večera potom zazněla balada Porcelán, ke které si Pepa na pódiu dokonce sedl.

Pepa Bolan.

Audiovizuální show

Kromě skvělého hudebního zážitku jsme si z koncertu odnesli i jedinečný zážitek vizuální. Mandrage si totiž na koncert přivezli vlastní světla a světelné tabule, které vytvářely dojem live videoklipů. Nechyběly samozřejmě ani kouřové efekty a konfety, při baladě Porcelán velké nafukovací balonky.

Víťa ve víru červených papírků.

Celou atmosféru dotvářely i kostýmy. Kluci měli jako obvykle černé kalhoty a černé sako s červeným logem. Na přídavek, který začínal příznačně songem Černobílá, však přišli celí v bílém.

Černobílá.

Mandrage mě zase jednou přesvědčili o tom, že jsou fakt dobří. Nejenom, že skvěle hrají, s úsměvem rozdávají podpisy a fotí se, ale ještě ke všemu jsou to strašně fajn kluci se smyslem pro humor, se kterýma se dá normálně mluvit. A to je prostě super.

Jak říkám - fajn kluci se smyslem pro humor! (smích)

 

Chystáte se taky na Siluety tour 2014? Pokud ano, dejte nám potom vědět na našem Facebooku, jak se turné líbilo vám!

 

Foto: Anna Štěpánková

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Silvie Kostovská

Zapoj se do diskuze