…

Řezník: Nikdy neřeďte herák octem!

Protože to strašně štípe. Prozradil nám i další věci – jak přišel o svůj penis?

Blog
Protože to strašně štípe. Prozradil nám i další věci – jak přišel o svůj penis?

Vyzpovídal jsem Řezníka, kontroverzního rapera, kreslíře, majitele restaurace, největšího odběratele tvrdých drog z pražského podsvětí a mučitele koček a menších tvorů. Ty první tři věci jsou pravda a u těch druhých dvou pravda ověřena není, ale minimálně se o tom doslechnete v jeho skladbách. Byl neprávem vyřazen z Českého slavíka Mattoni, načež cenu vrátilo několik známých zpěváků. Přečtěte si rozhovortýpkem v masce

Čau, hned na začátek nejdůležitější otázka. Opravdu chutná Mattoni po semeni? Není to klamavá reklama? Nechci si ji koupit a pak zjistit opak. 

Je to opravdu tak – jeden bejvalej zaměstnanec Mattonky mi prozradil, že jejich „minerální“ voda se opravdu vyrábí ze spermatu chudých lidí. Když ji trochu poválíš na jazyku, tak je to tam rozeznatelný (pozor, nesmí se to zkoušet s ochucenou, tam je to ovlivněný jedovatou syntetickou příchutí).

Kdy jsi přišel na to, že tvým šálkem čaje bude dělat horrorcore rap? Jako kluk ses rád motal ve sklepě, když tam táta držel nějakou holku? Takže když ses pak v patnácti rozhodoval, co dál dělat, byla to pro tebe jasná volba? 

Kolem patnácti sem narazil po netu na skupinu Insane Clown Posse a chytlo mě to, tak sem to nějak přirozeně pojal za svý.

Řezník se inspiroval Patrickem Batemanem.

Internetoví hrdinové píšou pod tvoji tvorbu komentáře o tom, že je to ubohý, nechutný a podobný žvásty. Jak se k tomu stavíš? 

Stojí mi u toho hovno z prdele! Tak ona takováhle reakce je pro běžnýho člověka asi přirozená – na první pohled se to takhle může tvářit, ale pod slupkou svinstev se nachází dost pravdy, prožitků a lingvistickejch hrátek, což objeví jenom pozornej posluchač. Chápu to znechucení, mně by se asi taky nechtělo hlouběji zaobírat něčim, co by mě na první pohled a poslech odradilo, nicméně někdy se to vyplatí.

Objevil jsem tvoji bakalářskou práci na téma pohřebních ústavů. Živí tě jen hudba, nebo si pohřebák, popřípadě snad něco jinýho? 

Pohřebáctví mám pouze jako koníček. Živí mě obchod se slonovinou a dětská prostituce.

Jsi v normálním životě taky zvrácenej  jako některý tvoje texty? Četl jsem, že jsi požádal svoji ženu o ruku tím, že si jí při sexu strčil do análu prstýnek, aby jí následně cinknul v záchodě.

Ten příběh je pravdivej, ale nebyl to prstýnek, nýbrž cibulovej kroužek. Navíc jsem ho nestrčil své ženě do análu, ale sobě do péra. O záchodovej porcelán pak cinknul ledvinovej kámen.

Kauza Český slavík už je dost stará, přece jen se ale musím zeptat. Zastal se tě Michal David, nemrzelo tě pak, že jsi ho hanil v některých textech?

Nemrzelo, jeho hudba i přes to zůstává ultimátní sračkou, ale uznal jsem, že jako člověk to asi nebude úplná krysa. Cením jeho postoj, ne hudbu.

V listopadu pořádáš koncert v Praze s halloweenskou tematikou. Jakou bys doporučil fanouškům masku? 

Koncert bude opravdu velkolepej a budeme tam dělat i nějaký záznamy – doporučil bych asi masku zombíka, ta je celkem lehká na přípravu a většinou se člověk zavděčí!

Už chceš dítě? Nebo se nic nezměnilo a furt by ses radši vystříkal do rybářský sítě? 

Přišel sem o péro při nehodě na kole, takže to už nepřipadá v úvahu.

Dle tvých textů by si kdekdo mohl myslet, že jsi celkem ponurá osoba. Je to jako syndrom klaunů, kteří jsou na veřejnosti veselý a v soukromí smutný, akorát naopak? Je tvůj život krásný?

V podstatě si na svůj život nemůžu moc stěžovat – samozřejmě nejlíp by mi bylo, kdybych byl úplně sám, bez ostatních lidí, protože lidská demence mě neuvěřitelně dosírá. Na druhou stranu, když sem chvíli sám, tak mozek začne jet na plný obrátky a upadám do existenciálních depresí, takže sem chycenej někde mezi.

Na Řezníkových koncertech se celkem blázní.

V textech si čas od času vystřelíš ze slavných osobností. Který lidi z českého showbyznysu ceníš a který naopak ne? 

Českej showbyznys je fake, nesnáším ho. A nemyslím to tak, že ten pompézní naleštěnej obraz celebrit je ve skutečnosti prohnilej a povrchní, ale v Čechách prostě nejsou opravdový celebrity – většina z těch lidí umí úplný hovno a produkuje sračku, takže vůbec nestojej za obdiv. Nedá se to vůbec srovnávat s talentovanejma lidma třeba z řad americkejch celebrit. Navíc tu všichni frčej na říznutejch drogách a připadaj si děsně VIP. Cením lidi, který sou spíš na okraji – třeba Oto Klempíře nebo Sámira Hausera. Tyhle lidi se od šoubyznysu držej na míle daleko a věděj proč.

V songu Žižkovský bary jsi řekl, že nejlepší bar je Chocobamba. Přehodnotil jsi situaci, když sis založil vlastní? 

Nejlepší bar je Chocobamba a nejlepší RESTAURACE je Martyho Frky Pub, to je snad úplně jasný, ne? 

Co máš dál v plánu se svojí hudbou? Další alba, nějaká speciální spolupráce?

Určitě s muzikou nekončím. Až přijde čas, tak se lidi dozví víc.

Dík za rozhovor, máš nějaký moudro nakonec pro čtenáře tohohle rozhovoru? 

Nikdy neřeďte herák octem, strašně to štípe.

 

Posloucháte Řezníka? Líbil se vám rohovor? Dejte nám vědět na náš Facebook


Foto:  Facebook.com/reznikrap

Video: Youtube.com 

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Eduard Suchánek

Zapoj se do diskuze