…

Autor kultu Queer as Folk je zpět. A to hned se třemi gay pořady!

Vyvolal povyk, když na konci 90. let stvořil seriál plný gay sexu. Stal se hrdinou, když obnovil Doctora Who, a nyní jde zpět na obrazovky.

Blog
Vyvolal povyk, když na konci 90. let stvořil seriál plný gay sexu. Stal se hrdinou, když obnovil Doctora Who, a nyní jde zpět na obrazovky.

Russela T. Daviese asi nemusím představovat. Pro ty, kteří mají opačný, názor tu mám.

Krátký náhled do jeho kariéry

Je to již patnáct let, co šokoval kontroverzním seriálem Queer as Folk, který si získal miliony diváků jen v rodné Británii. Jeho americká verze se stala snad největším kultem mezi gay seriály. V roce 2005 se stal národním hrdinou, když na obrazovky vrátil sci-fi seriál Doctor Who, který tento rok slaví již deset let (a taky své 52. výročí). V roce 2009 zapříčinil druhou největší kampaň za záchranu fiktivní LGBT postavy, když zabil Iantou Jonese ze spin offu Doctora Who jménem Torchwood. (Největší kampaň byla za návrat Tary, lesbické čarodějky z Buffy, The Vampire Slayer.)

A nyní je zpět. A to hned se třemi pořady. Nutno dodat, že tyto pořady, ačkoliv se blíží dlouho očekávaný film o Alanu Turingovi (Imitation Game), rozhodně netrpí nedostatkem zájmu. A ve čtvrtek 22. ledna v devět (západoevropského času) večer na Channel 4 to konečně vypukne.

Nejprve přichází Cucumber

V osmi epizodách bude sledovat život 46letého Henryho a jeho dlouholetého partnera. Narozdíl od slavného QaF, zaměřeného na mladé lidi, bude zkoumat gay život napříč generacemi. Russel se vyjádřil, že popíše „Fifty Shades of Gay“.

Banana

Hned ten den v deset na E4 nás čeká sesterský seriál Banana, zaměřený spíše na mladší postavy. Je možno jej chápat také jako spin-off. Nicméně Russel zdůrazňuje, že příběhy v něm budou samostatné, nejedná se tedy jen o slabý odvar „mateřského pořadu“. 

Tofu

Třetím Russelovým děťátkem je dokumentárněji laděné Tofu, které bude běžet na webových stránkách stanice Channel 4. Epizody Tofu budou kratší a jejich základem budou skutečné příběhy „obyčejných“ lidí. A to doslova. Fanoušci byli vyzváni, aby Russelovi posílali svá krátká videa, kde popisují vlastní sexuální zážitky. Načež mnoho z nich takto učinilo. A Russel je nepoužil pouze na zahnání dlouhé chvíle, nýbrž na nich postavil tento pořad. 

Kde sebral ty názvy? 

Na závěr ještě vysvětleme, podle čeho Russel vybral jména svých tří nových duševních dítek. Dle jeho slov prý jednou četl „vědeckou“ studii o erekci, která ji rozděluje na čtyři stupně:

1. Tofu

2. Loupaný banán (peeled banana)

3. Banán (banana)

4. Okurka (cucumber)

 

Těšíte se na tyto seriály, nebo patříte k těm, kteří si myslí, že by Russel udělal lépe, kdyby opět psal epizody pro Doctora Who? Napište nám na Facebook

 

Foto: Deviantart.com (bagsofbones)

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Dominik Krasula

Zapoj se do diskuze