…

Lenochova cesta k úspěchu

Jste líní, ale přesto byste chtěli dosáhnout úspěchu? A to ideálně cestou nejmenšího odporu? Tak přesně pro vás je kniha Lenochova cesta k úspěchu!

Kultura
Jste líní, ale přesto byste chtěli dosáhnout úspěchu? A to ideálně cestou nejmenšího odporu? Tak přesně pro vás je kniha Lenochova cesta k úspěchu!

Hlavní pointa knihy Lenochova cesta k úsěchu by se dala shrnout asi takto: Dělej, co tě baví, a to tak dlouho, dokud neuspěješ. Ale to by bylo i na toho největšího lenocha podsluncem až příliš jednoduché. A proto si pojďme tuto myšlenku rozebrat trochu víc do hloubky. 

Anotace

Autor Bill O’Hanlon ve své knize, která  vychází například pod taktovkou nakladatelství Portál, vyvrací oblíbenou představu, že k úspěchu potřebujeme silnou vůli a disciplínu. Lenochovo tajemství na cestě k úspěchu spočívá v tom, že se nenutí do věcí, které dělat nechce. Místo toho využívá své pozitivní i negativní pocity, které ho přirozeně vedou k určitým činnostem, jež vyjadřují jeho osobnost a pro něž může hledat praktické uplatnění. Někdy tato cesta trvá dlouho, a proto lenoch potřebuje vytrvalost a také vynalézavost, aby se přiblížil svému cíli a dosáhl výsledků, které o smysluplnosti jeho konání přesvědčí i ostatní.

Jak na mě kniha působí

Kromě toho, že je tato knížka sympatická svou velikostí – respektive tím, jak je malá a útlá, je i velmi přehledně napsaná. Řazená do stručných kapitol a doprovázená mnoha citacemi a životními příběhy autorových přátel a dalších známých osobností. Díky tomu dodávají řádky na autentičnosti a díky výpovědím psychologů, spisovatelů, fotografů, vědců, profesorů nebo kaučů získává autor na čtenářově důvěře. Kniha se velmi dobře čte, je napsaná srozumitelně a jasně. Jakmile se do ni zakousnete, odtrhnete se až na konci. Celé, byť i velmi pečlivé čtení vám zabere maximálně jedno nedělní odpoledne. 

Hlavní myšlenky z knihy

– prvním krokem k úspěchu je najít svou duši – tedy vášeň, se kterou se do všeho pustíte
– následně musíte mít jasnou vizi, směr, kterým se vydáte
– za třetí autor radí – dělejte něco, cokoli, hlavně se nepřestávejte snažit
– nyní je na čase zaznamenat si nějaké výsledky
– pokud se nedaří, podnikněte masivní akci
– pamatujte na to, že se nikdy nesmíte nechat nikým odradit od svého snu
– stále víc a víc shormažďujte důkazy o tom, že jste už něčeho dosáhli
– buďte vytrvalí a nikdy nezůstaňte stát na místě, stále se posouvejte kupředu

Že se vám tyto rady zdají až příliš jednoduché na to, aby vás dovedly i bez většího úsilí k vysněnému úspěchu? Někdy je mnohem těžší dělat méně, ale cíleně, než dělat stále něco, i když zbytečně. Abyste však celý koncept tohoto myšlení a postupu pochopili, určitě si přečtěte celou knihu. Minimálně veškeré zde zmíněné životní příběhy jsou jednou velkou motivací

Knihu seženete zde


O´HANLON, Bill. Lenochova cesta k úspěchu. Praha, 2016, 103 s. ISBN 978-80-262-1016-0.

 

Foto: Adriana Martinovičová, StudentPoint.cz

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Adriana Martinovičová

Zapoj se do diskuze