…

Zažijte jedinečný filmový zážitek v 4DX sále!

Cinema City Nový Smíchov jako první nabízí unikátní možnost sledování filmu se zapojením všech pěti smyslů.

Kultura
Cinema City Nový Smíchov jako první nabízí unikátní možnost sledování filmu se zapojením všech pěti smyslů.

Jedinečný, až skoro adrenalinový zážitek při sledování filmu, a úplné ponoření do děje. Nejen to vám nabízí Cinema City Nový Smíchov ve svém unikátním sále 4DX, ve kterém zapojí do sledování všech vašich pět smyslů.

Podle oficiálních stránek kina je 4DX revoluční filmová technologie, která stimuluje smysly speciálními efekty, a poskytuje tak divákovi nejlepší zážitek ze sledování filmu. V překladu tedy ve chvíli, kdy na plátně fouká vítr, vám systém proudění vzduchu instalován v sedadlech pustí proud vzduchu přímo na krk. Když auto na plátně nabourá, pocítíte náraz pohybem sedadla. A stejně je stimulován i čich vůněmi a zrak světly se světelnými záblesky. Prožitek si můžete dopřát ve 2D i 3D provedení pro opravdové fajnšmekry.

Díky akčnímu filmu Nerve: Hra o život, který jsem měla ve 4DX možnost vidět, jsem nejvíce ocenila pohybující se sedadlo. To se pohybuje na třech osách, kymácí se, naklání a zvedá, a během zběsilých jízd na motorce, odehrávajících se v Nerve, jsem si připadala jako samotný účastník hry. Dojem z filmu kazil možná jen příliš studený vzduch napodobující vítr. Nebyla jsem ale oblečená na motorku, považuji to tedy spíš za svojí chybu. Celkový počet efektů jsem sice nepočítala, ale troufám si říct, že počet 24, předesílaný na webových stránkách, Cinema City nejen dodržel, ale i mnohonásobně překročil. Alespoň z pocitu mě, jakožto diváka, kterému devadesát minut trvající film uběhl jako chvíle. Chvíle plná adrenalinu a zábavy.

Sečteno, podtrženo, 4DX je zážitek, který by si měl dopřát alespoň jednou každý filmový nadšenec. Při dobře zvoleném žánru filmu vám garantuji nezapomenutelný zážitek, který se s obyčejným, byť 3D filmem, nedá srovnat. 

 

Foto: flickr.com/REIC Vietnam

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Háta Sassmannová

Zapoj se do diskuze