…

To nejvtipnější na amerických prezidentských volbách!

Co nás pobaví více? Samotná kampaň nebo parodující videa?

Blog
Co nás pobaví více? Samotná kampaň nebo parodující videa?

Volba nového amerického prezidenta je za námi a nutno podotknout, že nám toho po sobě zanechala opravdu mnoho. Od nového prezidenta a jeho překvapených podporovatelů, přes tisíce plačících voličů jeho oponentky, po zmatený svět, který se zatajeným dechem čeká na Trumpovi první krůčky. Avšak tím nejpodstatnějším, co nám po kampani zbylo, jsou vtipná videa, kterých byl posledních pár měsíců plný internet. Poděkovat za ně můžeme všelidové tvořivosti amerických občanů, kteří si tak alespoň na okamžik chtěli odpočinut od zběsilé a útočné kampaně, kterou proti sobě oba kandidáti vedli.

Právě kampaň je, zejména v Americe, tím nejpodstatnějším v celém procesu volby. Jde o to, ukázat se v co nejlepším světle. Pokud to nestačí, je nutné své oponenty překřičet, což se Trumpovi povedlo obrazně i doslova. Navíc co se prostředků boje týče, nezná Amerika hranic. To posléze vede k tomu, že mnoho lidí naslibuje vzdušné zámky či nepostavitelné zdi. Ztrácí se kontakt s reálnou politikou a to jak v rovině slibů, tak i náplně celé kampaně. Lidé si pak nevolí politický směr, za který by se byli ochotni poprat, ale osobu, která je zaujme svým egem, neomaleností nebo vyfoukanými vlasy.

Otázkou zůstává, co můžeme čekat od člověka, která nikdy nepřišel do styku s reálnou politikou ani diplomacií a má zastávat jednu z nejvýznamnějších politických pozic na Zemi. Něco málo nám může naznačit to, že Trump ještě ani neusedl v oválné pracovně a už porušuje jeden ze svých slibů za druhým. Jedním z nich bylo například úplné zrušení programu zdravotního pojištění takzvané Obamacare, kterou se Trump nakonec rozhodl z části zachovat. Z pohledu zahraniční politiky bude posléze zajímavé sledovat například vývoj vztahů s Ruskem. Ohledně tohoto tématu se zejména v pobaltských zemích množí obavy z putinovsko-trumpovského kamarádíčkovství, které by pro mnoho nezávislých evropských států mohlo znamenat reálnou hrozbu návratu do rodiny velkoruského mocnářství.

Ať už ale bude vývoj jakýkoliv, člověk se hlavně nesmí přestat nikdy smát. Proto jsme vybrali několik videí, která skvěle parodují, ale zároveň i odráží realitu, které jsme posledních pár měsíců čelili. Na nic tedy nečekejme a pusťme se do jejich sledování. Dřív, než nám Trump odstřihne internet. 

1. Between Two Ferns With Zach Galifianakis: Hillary Clinton

Nyní si Zach Galifianski, hvězda filmu Pařba ve Vegas, vezme na paškál kandidátku na prezidentku USA, Hillary Clintonovou. Jak to nakonec dopadne se přesvědčte sami!

2. Trump & Hillary Halloween Costumes

To, že se z člověka stane opravdová celebrita se nejlépe poznát tak, že se za něj děti začnou převlékat na Halloween. K dokonalosti své kostými, mistrným hereckým výkonem, dovedli dva chlapci na videu níže. S originálem k nerozeznání! 

3. Donald Trump vs. Hillary Clinton Town Hall Debate Cold Open – SNL

Saturday Night Live je oblíbený americký komediální pořad vysílaný stanicí NBC. Ve svých skečích parodují kdekoho, ovšem na amerických prezidentských volbách si doslova smlsli. V hlavních rolích Alec Baldwin a Kate McKinnon mistrně parodující dva hlavní kandidáty voleb. 

4. Hilary Clinton JUJU ON THAT BEAT 

O tom, že i Hillary Clintonová má v zásobě pár solidních tanečních kreací nás přesvědčí video níže. O jeho platnosti je možné pochybovat, avšak je zcela jasné, že americký prezident by měl vládnout nejen své zemi, ale i tanečnímu parketu. 

5. Donald Trump vs Hillary Clinton „Time of My Life“ –  LuckyTV

Bravurní práci odvedl autor tohoto videa, který namísto ohraných slibů vložil Trumpovi a Clintonové do úst slova slavné písně Time of My Life, z ještě známnějšího filmu Hříšný tanec. Výsledkem je souznící duet dvou zapřísáhlých rivalů, kteří si tak alespoň na chvíli společně notují. 

6. „DEBATE NIGHT!“ — A Bad Lip Reading of the First 2016 Presidential Debate

Opět ukázka toho, jak se špatné odezírání ze rtů může stát osudným i těm největším osobnostem. Přidáme-li navíc pár šikovných prostřihů, může nám z vážné předvolební debaty vzniknout zábavná vědomostní soutěž, která nás dozajista pobaví o něco více.

 

Jaký je Váš názor na americké prezidentské volby? Dejte nám vědět na našem Facebooku!


Foto a video: Flickr.com (Donkey Hotey) Youtube.com (FunnyorDie, Joe Tuttoro, SaturdayNightLive, BestSnapz, DWDD, BadLipReading)