…

5 skvělých filmů, které jste ještě neviděli!

Režie i herecké výkony jsou skvělé, i přes to jsou tyto filmy stále opomíjené!

Blog
Režie i herecké výkony jsou skvělé, i přes to jsou tyto filmy stále opomíjené!

Simonův vesmír

Simon trpí Aspergerovým syndromem, což ztěžuje život jemu i lidem v jeho okolí. Nejvíce o tom ví jeho bratr Sam, který se o Simona dlouhodobě stará a společně se Samovou přítelkyni bydlí spokojeně v jednom bytě. Idylka ovšem jednoho dne končí, Samova přítelkyně má už po krk otravného Simona a oba bratry nechává napospas svému osudu. To vše vede k nabourání řádu, který pro Simona znamená jedinou cestu životem. Simon se proto rozhoduje překonat svůj strach a vydává se mezi lidi najít svému bratrovi novou přítelkyni, nakonec to však bude ještě těžší, než se dalo čekat. Jinými slovy krásná komedie, ve které nic nejde tak, jak bychom očekávali.

Detektiv Down

Jde o další lehce kontroverzní snímek Bårda Breina, režiséra Klubu negativního myšlení, který se i zde přidržel svého oblíbeného žánru černé komedie a stvořil vskutku povedené dílo. Film vypráví příběh Roberta Bogeruda, detektiva s Downovým syndromem, kterému v jeho počínání soukromého očka nevěří ani jeho vlastní otec. Jednoho dne se však naskytne příležitost udělat si jméno na případu zmizelého bruslaře Olava Starra. Robert se ihned pouští do vyšetřování a za pomoci svých osobitých postupů je odhodlán bývalého reprezentanta opět nalézt. Film je plný skvělých scén, zároveň však probouzí jisté dilema, zda je morální smát se člověku s postižením. To už záleží na posouzení každého z nás.

Sing Street

O tom, jak hudba léčí depresi nebo nám pomáhá přežít těžká léta dospívání, podává svědectví britský snímek Sing Street. Vypráví příběh mladého Conora, jehož rodiče se rozvádí a navíc musí kvůli finanční situaci přejít na novou školu. Tam se to jen hemží různými maniakálními šikanátory a učitelskými pedanty. Před tím vším náš hrdina utíká do světa hudby. Jakoby toho však nebylo dost, potkává Conor jednoho dne krásnou modelku Raphinu, která je očividně mimo jeho ligu. Conor proto zakládá kapelu, s jejíž pomocí si chce získat nejen kýžený respekt mezi spolužáky, ale i srdce své milované. Úžasné hudební drama, které nám přiblíží, jaké to bylo vyrůstat v Irsku v polovině 80. let.

Líza, liščí víla

Zvláštní, ale zároveň i podivně úžasný film, ve kterém dochází ke snoubení maďarského filmového umu s japonskou kulturou a mytologií. Názorně si to představme na porci japonského sushi přelitého maďarským segedínem, na první pohled zvláštní spojení, po řádném ochutnání však objevujeme nové fantastické chutě. Přesně tomuto pocitu odpovídá i hravá černá komedie vyprávějící příběh mladé láskychtivé Lízy, které umírá jeden partner za druhým. Časem tak Líza nabyde dojmu, že je bájnou liščí vílou, které v Japonsku lákaly mládence do hlubokých lesů, ze kterých okouzlení muži již nevyšli. Liza tedy nemá na výběr a musí už jen čekat na vyvoleného, který její kletbu zlomí.

Hrdinové války

Čína je pro mnohé synonymem levných a nekvalitních napodobenin západního zboží. To však ani v nejmenším neplatí o tomto čínském válečném dramatu odehrávajícím se během Čínské občanské války. Příběhem nás provází osud Gu Zidiho, velitele deváté roty, který má se svými spolubojovníky ubránit starý uhelný důl. Mají se být až do posledního muže, dokud neuslyší polnici velící k ústup. Nepřítel je však v přesile a celá devátá je rozprášena. Jediným přeživším je velitel Gu, který posléze zjišťuje, že se na jeho souputníky zcela zapomnělo. Po zbytek svého života se proto snaží vydobýt svému pluku uznání a čest, kterého po právu zasluhuje. Dojemný snímek, u kterého spíše než o propagandu jde o ukázku lidské odvahy, odhodlání a silných vztahů, které se mezi spolubojovníky během války vytvoří. 

 

Chybí Vám zde Váš oblíbený neznámý film? Podělte se s námi o své oblíbené snímky na našem Facebooku!

 

Foto a video: Flickr.com (reynermedia), Youtube.com (800207bob, Totalfilm.cz, TheWeinsteinCompany, Slepejš.HadCzeSlepejš)