…

Kam na vysokou? Poradí profesní diagnostika!

Chytrý test, který dokáže vyhodnotit základní rysy osobnosti, je vám nyní k dispozici!

Blog
Chytrý test, který dokáže vyhodnotit základní rysy osobnosti, je vám nyní k dispozici!

Asi vůbec nejpalčivějším tématem studentů maturitních ročníků je další specializace a výběr vysoké školy. I když mnozí zdůrazňují, že konkrétní obor ještě neznamená konkrétní zaměstnání, samotný výběr školy má bezprostřední vliv na další vývoj života. Budou to pro vás roky nudného šprtání se z donucení nebo éra seberealizace? Jak zjistit, co je tou pravou cestou?

Praxe nejlepším učitelem?

Odpověd je nasnadě – neustále získávat praktické zkušenosti, nebo se přímo učit novým dovednostem. Jenže to stojí čas i peníze. Sanžit se proniknout do pozadí jednotlivých profesí bývá rovněž problém. Otázky uplatnění, kvality konkrétního oboru v našich podmínkách a svůj celkový potenciál již sám objektivné zhodnotí málokdo. Pro takové případy existuje profesní diagnostika – nástroj, který v posledních letech značně nabývá na relevanci.

Mluví vám z duše

Profesní diagnostika dokáže pomocí série speciálně sestavených otázek analyzovat silné a slabé stránky tazatele, stejně jako jeho možnost uplatnění při studiu i výkonu práce. Svým uživatelům navíc ušetří čas s porovnáváním a pročítáním všech dostupných oborů. Výsledek je spolehlivý a přinejmenším může sloužit jako podložená inspirace k definitivnímu výběru.

Všestranný rádce

Navíc nemusí sloužit jen k výběru zaměření. V závislosti na charakteristice otázek mohou výsledky nastínit i týmového ducha či spolehlivost testovaného. S přispěním Vysoké školy podnikání a práva v Brně a dalších škol v rámci Akademického holdingu vznikl například intuitivní test, který je zdarma k dispozicizde – a zabere jen pár minut. Test zaštiťují mimo jiné právě i významné osobnosti Vysoké školy podnikání a práva. Série jeho otázek se soustředí i na schopnost vést či vyjít s ostatními členy týmu nebo oddělení.

Nástroj budoucnosti

Profesní diagnostika je na dobré cestě stát se rutinním nástrojem vysokých škol při výběru studentů. Pro ty, kteří ještě stále nejsou úplně rozhodnutí ohledně výběru vysoké školy, ale může být vítaným pomocníkem již nyní.

 

Dáte šanci testům? Jak vybíráte vysokou školu vy? Dejte nám vědět na Facebooku!

 

Foto: Flickr.com (Francisco Osorio)