…

Nebankovní půjčky mohou vytrhnout studentům trn z paty nejen před Vánoci

Žáci a studenti mají prý pohodový život. Nemají žádné starosti a pouze životem tak nějak proplouvají. Je to ale opravdu tak?

Lifestyle
Komerční sdělení
Žáci a studenti mají prý pohodový život. Nemají žádné starosti a pouze životem tak nějak proplouvají. Je to ale opravdu tak?

Pokud se zeptáte kteréhokoli studenta, určitě vám řekne, že kromě množství studijních materiálů, které musí během semestru ovládnout, ho trápí také nedostatek finančních prostředků.

Pokud studenta nedotují rodiče, nezbývá mu nic jiného, než vyrazit na brigádu. Co když ale výdělky z brigády nepokryjí náklady na studium nebo soukromý život? V takovém případě mladému člověku nezbývá nic jiného, než půjčka bez doložení příjmu. Pochodí u banky nebo musí svou situaci řešit jinak? Odpovědi jsou součástí následujících řádků.

Student je pro banku zbytečně rizikový

Drtivá většina všech žadatelů o půjčku míří v první řadě do banky. A studenti pochopitelně nejsou výjimkou. Tam na ně ale může čekat poměrně studená sprcha v podobě nerudného úředníka, který bude chtít znát příjmy žadatele, bude ověřovat jeho bonitu, ale i finanční minulost. Bohužel příležitostné příjmy z brigád jsou z hlediska bankovní půjčky nedostatečné a tak bude mladému studentovi žádost o půjčku zamítnuta.

Zdroj: Hyperia.sk
Řešení nabízejí nebankovní instituce

Pokud vás v bance odmítnou, zajímavou alternativou jsou nebankovní půjčky, které jsou určeny i pro problémové klienty s nepravidelným či nedostatečným příjmem. Mezi hlavní přednosti těchto půjček dále patří také rychlost, s jakou finanční prostředky student obdrží i skutečnost, že půjčky nejsou zatíženy zbytečnou administrativou. Obvykle stačí vyplnit pouze internetový formulář, který následně odešlete a počkáte si na kontakt ze strany věřitele. Poté stačí odeslat ověřovací poplatek a peníze jsou poukázány na váš účet.

Studentskou půjčku si dvakrát rozmyslete

Ne nadarmo se říká: „Dvakrát měř, jednou řež,“ držte se proto tohoto zlatého pravidla i během studia a zahrávání si s půjčkami a úvěry. Nesázejte hned na první produkt, který vám přijde pod ruku, a raději jednotlivé parametry vyhlédnutých půjček vzájemně porovnejte. Dívejte se nejen na výši úroků, ale především na hodnotu RPSN a sledujte výhodné akce typu „První půjčka ZDARMA“. Po splnění určitých podmínek totiž za půjčku nezaplatíte ani korunu navíc.