…

Vyhřátá móda pro studenty

Jakmile se člověk dostane na vysokou školu, neznamená to jenom konec žákovských knížek, kontroly rodičů a nenáviděných předmětů, ale také předěl do světa samostatnosti. Na vejše už jednoduše každý kope sám za sebe, vytváří si svou vlastní image i identitu.

Lifestyle
Komerční sdělení
Jakmile se člověk dostane na vysokou školu, neznamená to jenom konec žákovských knížek, kontroly rodičů a nenáviděných předmětů, ale také předěl do světa samostatnosti. Na vejše už jednoduše každý kope sám za sebe, vytváří si svou vlastní image i identitu.

To znamená, že je jenom na vás, jak se na takovou „školu života“ zapíšete, nikdo nezná vaši minulost, tady začínáte s čistým štítem podle svého gusta.

A nejvíc svůj postoj dáte najevo oblečením sladěným se svým názorem. Na vysoké už na vás nebude nikdo dohlížet, jestli jste si vzali čepici a čisté spodky, svou story si tu vytváříte sami svým vzhledem.

Oblečení, neoblečení, učesaní, neučesaní, čistí, špinaví, upravení, neupravení – je jedno, jestli po venku budete dovádět ve stylu princezny Koloběžky, důležité je, abyste se v takové kůži cítili. Můžete jich v rámci průzkumu vyzkoušet víc, vlastně můžete být někým jiným každý týden.

Vysoká je o tom, najít sebe sama a to nejen v rámci svého oboru a budoucího povolání, ale také svého vlastního stylu. Najděte svůj vnitřní hlas a dejte o sobě vědět stylovým outfitem všem.

Hodný student, aneb vše odevzdáno s týdenním předstihem

Poctivé studentky a studenti docházejí pravidelně na všechny přednášky, vědí, kde se nachází knihovna, pamatují si cestu k pracovnám všech učitelů, na zkoušky chodí v prvním termínu.

Pro takové pracovité jedince se hodí pohodlné oblečení, které lze nosit ne jenom pár hodin na přednášku a zpátky, ale od rána do večera, kdy se vyskytují na kampusu s učebnicemi.

Ať je léto nebo zima, snaživé studenty nosí nejčastěji sukně délky od poloviny stehen po kolena, pouzdrového, plisového nebo skládaného charakteru v zimě doplněné punčocháči nebo zateplenými legínami.

Jako svršek se k nim hodí trička, tílka a halenky, které mohou nosit v zimě a na podzim, svetříky s menším výstřihem si potom nechávají na zimu. Všechno oblečení ladí podle ročního období, ale obecně v méně výrazných barvách, protože nechtějí zaujmout svým vzhledem, ale svými vědomostmi a hlavně pílí.

V podzimním a zimním semestru tedy u nich hraje prim hořčičná, temně vínová, šedá a černá, na jaře a v létě potom všechny pastelové barvy. Kluků snaživců není na vysokých školách tolik, na zimu se pro ně hodí tenké svetýrky a vesty tmavých barev, v létě polo trička s límečkem.

Jako kalhoty volí nejčastěji klasické kalhoty pískové barvy nebo společenské černé mezi dámské zimní kabáty pak můžeme zařadit nebarevné tóny.

Extravagance, aneb konečně svobodný

Pro někoho představuje vysoká škola osvobození – konečně mohou projevit, jací doopravdy jsou, jak se cítí, co by chtěli světu říct.

Takový jedinci se nebojí jít s kůží na trh, projevit svůj odlišný názor od vyučujících v přednáškách, sem tam promeškat nějakou hodinu nebo neudělat seminárku včas. Jednoduše mají důležitější věci na práci, než jenom studium, chtějí totiž žít svůj život.

Každý z nich má samozřejmě svůj vlastní styl a hlas, kterým se chce projevit, obecně ale platí, že se pro takové jedince hodí oblečení výrazných barev. Nemusí se ale jednat jenom o křiklavě červenou, modrou nebo fialovou, ale v jistém slova smyslu také černou. Dívky i kluci s takovým charakterem si umí vyhrát s barvami a střihy a skombinovat skoro až nemyslitelné variace.

Mezi extravagantní kombinace u dívek patří například spojení výrazně červených šatů a motorkářské bundy na podzim, elegantního sáčka nebo šatů s oprýskanými keckami v létě, nabírané sukně s temným líčením po celý rok.

Pro kluky to představuje volnost vyjádření jejich oblíbených kapel na jednoduchých tričkách během celého roku v kombinaci s povislými džínami, na zimu se potom halí motorkářskými nebo vojenskými bundami (a mnohdy i pánskými bundami).

Foto: AVOPIX, Jordan Sanchez.

Čistá elegance aneb na střední jsem byl někdo

Stejně jako na střední škole i na vysoké se lze setkat s „králem či královnou studentského plesu“, kteří se ztratili z nějakého disney příběhu.

Takový studenti často nemají ani tušení, co se na přednáškách probírá, vždycky ale přesně vědí, kde jsou nejlepší bary, hospody a především párty, na které nikdy nesmí chybět. Jejich peněženka nikde nezeje prázdnotou, mají nejnovější mobilní telefon a kamarády si umí udělat vždycky a všude.

Takové dívky nosí všechno s nápisem elegantní.

Skvělé jsou pro ně kombinace na zimu v podobě klasických džín s halenkou a sáčkem a jemným šátkem na krk, legíny se sexy šatami schovanými pod perfektně padnoucím kabátkem, pestrobarevné sukně pouzdrového i nabíraného střihu s ladícím svetříkem.

Na jaře vyráží do ulic na vysokých podpatcích s kávou v ruce a na sobě mají jednoduché letní šatičky, midi sukně nebo slušivé kraťásky v kombinaci s halenkami, lehkými saky nebo džínovými bundičkami.

Podobný dojem mohou vzbudit i hoši, když se obléknou do košilí všemožných barev s dlouhým rukávem v zimě, a doplní je džínami nebo kalhotami v ladící barvě. I pro ně se hodí na podzim saka různých barev a střihů a na zimu kabáty v kombinaci s krátkou šálou.

Na jaře je nikdy nepotkáte v sandálech, vždy maximálně v padnoucích polobotkách. V létě oblékají vzdušné košile, trička v kombinaci s upnutými vestičkami na zapínání či společenských kalhotách a saku.

Styl nehledám, mám důležitější věci na práci

Mezi výraznými výše zmíněnými skupinami se potulují také vysokoškolští studenti, kteří nemají potřebu se nějakým způsobem prezentovat. Na přednáškách sedí většinou někde poblíž dveří, aby mohli hned po skončení odejít a nemuseli se s nikým vybavovat.

Často mají kromě školy i brigády nebo rovnou práci a další mraky povinností (a někdy i té zábavy). Zajímá je jenom to, aby nebyli nazí a jak jejich oblečení společně koresponduje, pro ně nehraje příliš velkou roli.

Kluci i holky nosí nejčastěji jednoduché džíny v kombinaci s prostým tričkem. V létě se převlékají do kraťasů. Z nohou nikdy nesundávají pohodlnou obuv, ve které se dá doběhnout městská hromadná a projít celé město křížem krážem.

Jejich domovem jsou koleje, kde se straní ostatních stejně jako ve škole. Nehledají si kamarády ani neprožívají veselá studentská léta, oni už mají skutečný život. Pro ně se hodí praktické a funkční oblečení. V zimě se procházejí v bundách nebo parkách, na jaře volí klasické mikiny na zip.