…

Pracuj na cestách aneb Jak se stát nomádem I – Začínáme

Bojíš se jít nekonvenční cestou digitálního nomádství, pracovat a přitom neustále cestovat? V seriálu na pokračování najdeš triky a tipy, jak vystoupit ze stínu svého strachu. Vycestuj!

Blog
Bojíš se jít nekonvenční cestou digitálního nomádství, pracovat a přitom neustále cestovat? V seriálu na pokračování najdeš triky a tipy, jak vystoupit ze stínu svého strachu. Vycestuj!

Ve většině z nás dřímá cestovatelský duch, a touha objevovat neznámo. Dříve jsi bloudil prstem po spletitých nitkách hranic států na mapě či glóbusu. Dnes se virtuálně přenášíš do exotických zemí díky službám typu Google Earth. Nic ale není více, než danou lokalitu navštívit, okusit a zažít na vlastní kůži. Na mysli ti pravděpodobně vyvstává logická otázka, jak skloubit cestování s pracovní vytížeností v zemi, ve které se aktuálně nacházíš?

Kdo chce, hledá možnosti. I v tomto případě existují řešení, jak skloubit cestování s prací. O fenoménu digitálního nomádství jsme ve stručnosti psali v dřívějším článku Digitální nomádství: Bavíš se, cestuješ a pracuješ. Vzhledem k popularitě práce na cestách, zájmu o podnikání na vlastních nohách odkudkoliv jsme se rozhodli vydávat seriál na pokračování. Postupně ti představíme několik témat, o kterých si myslíme, že ti pomůžou na cestě za nomádstvím:

 • překonání strachu z neznáma, a proč vlastně cestovat
 • kdo je to digitální nomád
 • jaké jsou výhody a nevýhody práce na dálku a z domova
 • v čem můžete začít podnikat právě vy
 • kde na vycestování vzít finance
 • oblíbené destinace digitálních nomádů
 • co s majetkem v rodné zemi
 • jak se sbalit na cestu
 • několik triků jak vyzrát na letenky
 • shánění ubytování – couchsurfing, airbnb, booking, aj. životní příběhy některých nomádů
Zdroj: www.pexels.com

Seriál je pro každého cestovatele nadšence

Kladeš si teď otázku, zda-li je pro tebe užitečné číst tento seriál, když v nejbližší budoucnosti neplánuješ podat výpověď, sbalit kufry a vyrazit přes půl zeměkoule například do Thajska nebo Indonésie za novým životem. Pak věř, že tento seriál není jen pro “budoucí nomády”. Pokud cestuješ, tak už ses určitě setkal s problémem typu:

 1. Jak sehnat co nejlevnější letenku
 2. Jak se sbalit nejlépe do příručního zavazadla pod 7 kg
 3. Jestli je vhodnější si koupit místní SIM kartu nebo využívat roaming a stažené offline mapy v mobilu
 4. Možnosti low-cost cestování
 5. Jak si cestováním i přivydělat

Právě na některé z výše zmíněných problémů ti pomůže seriál odpovědět a dá ti nové obzory nebo tipy na knihy, kde se dočteš více.

Důkazy, že to není pohádka

Místo dalších odstavců, ti rovnou přinášíme pár důkazů, že cestování a pracování odkudkoliv není pohádka, ale životní realita. Tak jako ostatní dále zmínění i ty to máš pouze ve svých rukou. Stačí překonat strach a vystoupit z komfortní zóny. O tom bude hned příští pokračování. A teď už slíbené příběhy.

Stanislava Mrázková

Maminka dvou dcer se rozhodla změnit svůj život a díky své akčnosti se jí daří doslova podnikat z pláže. Její příběh si můžete přečíst na jejím webu.

Petr Novák

Už jako student chtěl cestovat a hledal možnosti získání financí pro své výlety. Založil si kurzy TravelHackingu na známém portálu naucmese.cz, který se stal s více než 2000 účastníků nejoblíbenějším. Spolu s Matoušem Vinšem vydali cestovatelský bestseller TravelBible.

Martin Rosulek

Zdroj: databáze fotek Martina Rosulka

Vystudoval sice práva, ale už v posledním ročníku mu učarovalo cestování. Zůstal mu věrný dodnes. V roce 2016 se vrátil z Bali, aby v ČR oslavil vydání své první knihy Digitální nomád. Spolu s přítelkyní Janou už se zase v lednu chystají pryč. Inspirujte se na jeho stránkách.

Adam Marčan

Řídí se heslem: “Miluji jednoduchý život s vlastněním co nejméně věcí.” (I love to live simple life with having less things.) Momentálně (přelom 2016/2017) se nachází v Indii a rozhodně to není jeho první destinace. Spolupracuje na zmiňovaném projektu naucmese.cz. Sledujte Adamovy cesty na jeho foto webu.