…

Testuj, podnikej, inspiruj spolu s podnikavými ženami 

“Rozhodla jsem být JÁ!” tak zní životní motto Evy Čejkové Vaškové,  zakladatelky unikátního projektu ŽENY s.r.o. Nebojíš se nových výzev a začátků ve svém životě? Ocitla...

Kariéra
“Rozhodla jsem být JÁ!” tak zní životní motto Evy Čejkové Vaškové,  zakladatelky unikátního projektu ŽENY s.r.o. Nebojíš se nových výzev a začátků ve svém životě? Ocitla...

“Rozhodla jsem být JÁ!” tak zní životní motto Evy Čejkové Vaškové,  zakladatelky unikátního projektu ŽENY s.r.o. Nebojíš se nových výzev a začátků ve svém životě? Ocitla ses na prvním stupínku k rozjetí vlastního podnikatelského záměru? Chceš se inspirovat dalšími stovkami podnikavých žen v České republice? Nebo se chceš raději podělit o svůj příběh, a inspirovat tak váhavé dívky a ženy na jejich cestě životem?

Evina cesta k ŽENÁM s.r.o.

Sama o sobě prohlašuje, že je úplně normální ženská, podnikání se věnuje přes 15 let. “Chtěla jsem dodat ženám dávku sebevědomí a dávku inspirace,” říká s úsměvem Eva. S touto myšlenkou  se začíná v roce 2013 příběh projektu ŽENY s.r.o., jehož součástí je zároveň samostatný projekt na podporu podnikavých žen a malých českých podnikatelek Podnikavá žena.

Po první ženě Evě se projekt za dva roky rozrostl o více než 58 000 registrovaných dívek, studentek, podnikatelek, které se na portále navzájem inspirují. Ale pozor, není to jen  další z blogů pro ženy, jak se ti může na první pohled zdát.

Zdroj: databáze ženy s.r.o.

Celý projekt  zastřešuje již 10 regionálních Pracoven ŽENY s.r.o., která se nacházejí po republice od Plzně po Chrudim, ale například i ve Žďáru nad Sázavou. Můžeš tak zde najít i novou kariéru. V poslední době  například poptávali aktivní dívku pro mediální spolupráci s Tiscali Média, a.s.

Nebo se zapoj do některé z testovacích soutěží pod hlavičkou projektu a pomoz tak jiným podnikavým ženám. Blogováním zase posbíráš reference, buduješ networking a obohacuješ další lidi kolem sebe.

Eva jen skromně dodává: “Nejsme žádné feministky. Vážíme si našich partnerů i mužů, kteří nás podporují na naší cestě za poznáním a větším sebevědomím. Protože právě ono sebevědomí je to, co často českým ženám chybí.”

Testuješ, vyhráváš, soutěžíš mezi českými podnikatelkami

Zatím studuješ, a podnikání neplánuješ? Nevadí, v každém z nás je hravý duch, tak se zapoj do testování s ŽENY s.r.o. a vyhrávej.

Vyzkoušíš simple Colu, nebo raději zabrousíš do tajů alternativní medicíny? Ráda zkoušíš kosmetické přípravky či bojuješ s nějakým kilogramem navrch? Tyto všechny kategorie testování, ale i  další nalezneš na portálu organizace. Jednoduše si vybereš to, co tě baví, zajímá a řídíš se instrukcemi, které tam pro tebe zanechala některá z registrovaných inspirativních žen. Kromě otestování nových výrobků na trhu máš šanci, že některý z nich poputuje i k tobě domů. Pro zajímavost uveďme, že za pouhé dva roky existence portálu bylo otestováno už více než 2600 produktů.

Rodí se ti v hlavě nápad, nebo už jsi dokonce započala svoji podnikatelskou kariéru? Pak dej o sobě vědět. A to nejen prostřednictvím vlastního blogu, který můžeš umístit na webové stránky ŽENY s.r.o. Loni Eva za organizaci pořádala grantový program Podnikavá žena roku 2016 ve spolupráci s partnery Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR) a Raiffeisenbank, a.s.

Předávání cen programu Podnikavá žena roku 2016
Zdroj: databáze ženy s.r.o.

V prvním kole se mohla přihlásit každá česká podnikavá žena se svým nápadem. Této možnosti využilo hned 143 z nich. Na základě jejich zaslaných příběhů odborná porota vybrala dvacítku nejzajímavějších a poslala je do dalšího kola. V posledním internetovém kole čtenáři svými hlasy vybrali  top desítku nejlepších, které byly oceněny dne 15. listopadu 2016 při příležitosti setkání ASMP ČR ke dni podnikatelů. Slavnostní ceremoniál proběhl v Národním domě na Vinohradech v Praze. Na další rozvoj vybraných žen a podporu uvolnilo ASMP ČR spolu s partnery  odměnu ve výši 100 000 Kč, jež se dělila mezi všechny přítomné dámy.

Kým se můžeš nechat inspirovat?

Je opravdu náročné vybrat ženy a dívky, které ti na webu předávají své životní příběhy a inspirace. Počet registrovaných podnikavých žen na portálu ŽENY s.r.o. se zvyšuje každým dnem. K lednu 2017 dosahuje čísla 58 456.

Kromě vítězek grantového programu Podnikavá žena roku 2016 Barbaře, Evy, Jany s Věrkou (pozn.red: soutěžily společně), Jaroslavě, Simoně, Světlaně, Martině, Lucce, Olze a druhé Lucce se zde potkáš s food, fashion, travel blogerkami, ale i maminkami na mateřské dovolení a dalšími.

Představitelka a zakladatelka ženy s.r.o. Eva Čejková Vašková
Zdroj: databáze ženy s.r.o.

Nás zaujal například příběh blogerky Veroniky Šubrtové, která pod přezdívkou Weef doslova baví, obléká a inspiruje další ženy prakticky od samotného začátku existence ŽENY s.r.o.

Veronika je vášnivá cestovatelka, tohoto času ve slunném Lisabonu v Portugalsku. Baví ji svět módy a oblékání, který zachycuje svými fotografiemi a sdílí se světem.

A my ti brzy dáme přečíst I rozhovor s touto aktivní mladou slečnou.