…

Oslav semestr s Chodbovkou Open Air

Oslav začátek nového akademického roku na jedné z největších brněnských studentských akcí pod širým nebem.

Lifestyle
Oslav začátek nového akademického roku na jedné z největších brněnských studentských akcí pod širým nebem.

Moravská metropole Brno je známá tím, že se v průběhu prázdnin  vylidní téměř o polovinu obyvatel. Aby se sem následně po jejich skončení sjeli studenti nejenom z České republiky. Není výjimkou zaslechnout slovenštinu ale i španělštinu či angličtinu. Brno je zkrátka studentské město. Kde jinde bys tedy očekával nejvíce hudebních akcí a párty pro studenty než právě zde v moravské metropoli?

Začátek semestru v září není nic, na co by se vysokoškolští studenti těšili. Vždyť je před nimi bez mála 9 měsíců studia, vypracovávání seminárních prací a skládání závěrečných zkoušek. Chmury ale zahoď a pojď raději začátek dalšího ročníku oslavit spolu se spolužáky na Chodbovku Open Air.

Vše začalo na studentských kolejích

Zeptali jsme se promotéra celé akce Radima Ekarta, kde se zrodil nápad na tuto rozsáhlejší studentkou párty.

“Počátky sahají až do roku 2010, kdy jsme se spolubydlícím na kolejích JAK (pozn.red.: koleje Jana Ámose Komenského v Brně) začali pořádat chodbovky pro spolužáky. Pořádali se opakovaně každou středu a jejich účast se pohybovala okolo 30 studentů a studentek.”

Nezůstalo ale u 30 náhodných studentů. Jednoho dne se na Facebook akci přihlásilo přes 300 lidí, kteří by se na malou kolejní chodbu už nevešli. Chodbovka se tak poprvé dostala do venkovního areálu. Narychlo se sehnala aparatura a pár kamarádů jako DJové.

Zdroj: Chodbovka Open Air

Roku 2013 se Radim rozhodl celou chodbovku povýšit a udělat z ní pravidelnou venkovní akci na otevření dalšího semestru. O úspěchu jeho nápadu a hlavně realizaci svědčí nemalá čísla návštěvnosti. V roce 2013 na akci dorazilo okolo patnácti set nadšených studentů. V dalším roce se číslo dostalo dokonce přes dva a půl tisíce. V roce 2016 šplhá návštěvnost až k číslu 3500.

Chodbovka staví na spokojenosti studentů

V každém městě, které má vysokou školu, je nespočet menších i větších Open Party, festivalů a jim podobných akcí. Zajímalo nás, v čem je Chodbovka Open Air jiná. Kde Radim Ekart spatřuje její plusy, které lákají stále více studentů k  návštěvě.

“Vstup na akci byl od samého začátku zdarma. Nyní se platí symbolické vstupné 100 Kč. Sám se snažím zvát známé a zajímavé DJs. Investujeme rovněž peníze do lepší aparatury a ozvučení.”

Zajímavostí je, že se na akci nevyužívá služeb velkých pivovarů, ale sami organizátoři se studenty stáčí Poličku. “Ta nám sice neušetří velké náklady, ale studenti mají malé pivovary rádi a ocení je,” vysvětluje Radim volbu piva a hned dodává, “a nám záleží především na spokojenosti studentů. Aby se k nám za rok zase vrátili.”

 

Jsi-li příznivcem elektronické hudby, můžeš se  na akci Chodbovka Open Air těšit již tradiční první zářijové pondělí na koupališti Riviéra. Pokud nevydržíš čekat do září, tak zajdi na První velkou letní párty letního semestru.

Zdroj: Chodbovka Open Air