…

Poslední opona pro pardubickou Charleyovu tetu 

V pátek 10. února se jako první do „divadelního nebe“ přenese komedie Charleyova teta.

Lifestyle
V pátek 10. února se jako první do „divadelního nebe“ přenese komedie Charleyova teta.

Ve všech divadlech panuje stejný, nikdy nekončící koloběh vzniku a zániku inscenací, každá premiéra je svým způsobem předznamenáním derniéry jiné hry na repertoáru. A dle tohoto neúprosného, ale spravedlivého divadelního zákona i Východočeské divadlo Pardubice po čtyřech podzimních premiérách čeká nejedno loučení – v pátek 10. února se jako první do „divadelního nebe“ přenese komedie Charleyova teta.

Charleyovu tetu nazkoušel režisér Milan Schejbal, jenž s pardubickým souborem pracoval poprvé (brzy však následovala režie Limonádového Joea a nyní příprava komedie Třikrát život). Pardubická premiéra jedné z nejlépe napsaných komedií všech dob se uskutečnila 16. února 2013 a během její čtyřleté divadelní pouti se odehrálo úctyhodných 63 repríz, což je číslo, které skutečně není v oblastních divadlech s mnoha tituly na repertoáru příliš obvyklé a svědčí o velkém úspěchu! Charleyova teta se také stala nejnavštěvovanější hrou Východočeského divadla roku 2013 a na vlně divácké oblíbenosti se nesla až do své derniéry.

V hlavních rolích známé komedie, v níž autor Brandon Thomas využil zápletku s převlekem muže za ženu, hrají Petr Borovec, Ladislav Špiner, Jan Musil, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Jana Ondrušková, která převzala postavu Amy po Petře Tenorové.

„Charleyova teta je vystavěna na brilantních situacích, pověstné anglické konverzaci a těží ze základů ryzí divadelnosti, a především z těchto důvodů se stala nejznámější Thomasovou hrou a přetrvala v zájmu divadelníků a obecenstva nepřetržitě již více než sto let,“ uvádí dramaturg hry Zdeněk Janál, který však už také nepůsobí ve Východočeském divadle.

Radek Smetana, 8. února 2017

Líbí se mi stránka Studentpoint

Sdílejte se svými přáteli FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail

Autor článku: Radek Smetana