…

Samosebou.cz a Kato z Prago Union. Nový klip s umělý světem 3D polygonů

Český rapper a DJ Adam Svatoš, v hudebních kruzích známý jako Kato z Prago Union, se propojil s projektem Samosebou.cz a stal se jeho ambasadorem pro rok 2017.

Popkultura
Český rapper a DJ Adam Svatoš, v hudebních kruzích známý jako Kato z Prago Union, se propojil s projektem Samosebou.cz a stal se jeho ambasadorem pro rok 2017.

V rámci spolupráce vznikl jedinečný hudební 3D animovaný klip k písni Stínohra z nejnovějšího alba Smrt žije. Kata i okolní svět v klipu vykreslují polygony (mnohoúhelníky) v trojrozměrné grafice. Klip vznikl jako součást kampaně na podporu třídění a recyklace odpadů.

Hudební klip pro Prago Union k písni Stínohra se odehrává na planetě, kde vše tvoří polygony – země i postavy jsou poskládané z mnohoúhelníků. Píseň je o démonech, které si každý nosíme v sobě. Kato v klipu bojuje se svými stíny, prochází městem z odpadků a čeká na nový den, protože stínů se může zbavit jen cestou ke světlu.

„Tímto počinem navazujeme na úspěšnou spolupráci s Katem z předchozích let, kdy vznikl pro Samosebou.cz videoklip k „recyklované“ písni Proč?. Letos jsme se vydali zcela novou cestou a vytvořili jsme společně unikátní klip ve 3D světě postaveném z odpadu. K této příležitosti vznikla 3D postavička Kata vyrobená z vytříděných plastových láhví. Ta je také jednou ze zajímavých cen doprovodné soutěže, která na webu startuje 14. 3. 2017 a bude ukončena 4. 4. 2017,“ uvedl Lukáš Grolmus, ředitel komunikace ve společnosti EKO-KOM, a.s.

Klip vznikl v produkci agentury Havas Prague pod vedením režiséra Viléma Kabzana. „Zvolili jsme minimalistický low poly styl, který odráží vizuální identitu projektu Samosebou.cz. Zrecyklovali jsme slavné videoklipy, například od Gorillaz, Beastie Boys nebo Dire Straits,“ říká Vilém Kabzan.

Na scénáři polygonového klipu se podílel i Kato: „S tužkou a papírem jsme nad scénářem seděli asi půl hodiny, ostatní vznikalo v počítači a lidi na tom makali 5 měsíců. Samosebou to dopadlo na výbornou. Co se týče Stínohry, není to jen o městě z recyklovatelných odpadků, tenhle rap je postavenej taky na recyklaci samplů ze starých desek jiných kapel.V rapu se samplováním dávám věcem novej kontext. Ve fantazii ani v recyklovaným světě stínů se meze nekladou, naopak!“

Kato v novém videoklipu. Zdroj: Ex voto.
Kato v novém videoklipu. Zdroj: Ex voto.

Videoklip k písni Stínohra bude poprvé představen v úterý 14. března 2017 v pořadu Mixxxer na TV Óčko, od tohoto dne bude exkluzivně ke shlédnutí na webu www.samosebou.cz. Kato představí klip naživo v pátek 17. března v pražském klubu Uhelna.

Na klip a rozhovor s Katem se můžete podívat ZDE.