…

10 celebrit, které studovaly nebo vyučovaly angličtinu v zahraničí

Jak vám může pomoci studium v zahraničí k dobré kariéře? Přečtěte si příběhy 10 celebrit, které odcestovaly do zahraničí.

Studentský život
Jak vám může pomoci studium v zahraničí k dobré kariéře? Přečtěte si příběhy 10 celebrit, které odcestovaly do zahraničí.

Celebrity – také rády cestují, skočí na letadlo a letí poznávat svět. Dokonce mnoho známých osobností studovalo nebo vyučovalo v zahraničí, ještě než se stali slavnými. Studium v zahraničí je životní investice. Pojďme se podívat na ty, pro které to byl nezapomenutelný zážitek a zároveň jim to pomohlo v kariéře.

1. Bradley Cooper

Bradley Cooper se chtěl již jako student učit francouzsky. Aby se mohl ve francouzštině zdokonalit, odjel na výměnný pobyt do Aix-en-Provence na jihu Francie, kde se naučil plynně francouzsky. Dokonce na jedné press tour filmu Pařba v Bangkoku měl celý rozhovor ve francouzštině!

2. Emma Watson

Emma Watson sdílela svoji vášeň pro vzdělání již jako Hermiona v Harry Potterovi. Emma strávila 18 měsíců na Brown University na Rhode Islandu, v USA. Poté úspěšně dokončila studium na Oxford University ve Velké Británii.

3. Barack Obama

Jako dítě, bývalý president Spojených států amerických Barack Obama strávil tři roky se svojí matkou a nevlastním otcem v Jakartě v Indonésii. Tam studoval převážně indonéštinu, historii a matematiku. Následně dokončil střední školu na Havaji a později se odstěhoval do New Yorku, kde studoval univerzitu. Barack Obama nám potvrzuje, že studium a cestování je klíčem k úspěšnému životu.

4. Princ William

I pro člena královské rodiny je zahraniční zkušenost důležitá. Po ukončení univerzity Princ William odcestoval na 10-ti týdenní zahraniční pobyt do Čile, kde vyučoval angličtinu. Pokud je zahraniční pobyt dobrý pro budoucího krále Velké Británie, je rozhodně dobrý I pro nás!

5. J K Rowling

J K Rowling, autorka knih o Harry Potterovi, studovala na Exeter University. Část vysokoškolského studia strávila ve Francii. Později se v devadesátých letech přestěhovala do Portugalska, kde 3 roky vyučovala angličtinu. Během jejího pobytu v Portugalsku se začal rýsovat první díl – Harry Potter a kámen mudrců. Čili velké díky dlužíme právě Portugalcům!

6. Benedict Cumberbatch

Samotný Sherlock Holmes – milovaný Benedict – se odstěhoval do Indie, kde vyučovat angličtinu buddhistickým mnichům v tibetském klášteře v Darjeelingu. Díky tomuto pobytu se dozvěděl více o buddhismu a kultuře starověké Indie. I přesto, že se z něj stala mezinárodní filmová hvězda, zůstal sám sebou a stále medituje, aby se mohl lépe soustředit na svou práci.

7. John Krasinski

Tento americký herec, který má kořeny až v Polsku je známý především díky komediálnímu seriálu The Office. John chtěl být původně učitelem angličtiny. Ještě jako student strávil 6 měsíců na Kostarice, kde angličtinu vyučoval. Až po svém návratu začal studovat herectví na Brown University.

7. Matthew McConaughey

Známý především z filmů Klub poslední naděje, Interstellar a Jak ztratit kluka v 10 dnech. Ještě než se stal Matthew filmovou hvězdou, byl vášnivým cestovatelem. Během svého studia na University of Texas strávil Matthew McConaughley rok v Austrálii v oblasti New South Wales.

9. Chris Pine

Chris Pine se narodil v LA. Ještě než hollywoodský herec ztvárnil kapitána Jamese T. Kirka ve filmu Star Trek, studovat angličtinu na univerzitě Berkeley v USA. Část jeho studií probíhala i na Leeds University v Anglii. Jednoduché, kde jinde studovat anglickou literaturu než v Anglii?

10. Vera Wang

Americká módní návrhářka čínského původu Vera Wang studovala historii umění na univerzitě Sorbonne v Paříži, kde se zamilovala do francouzské módy. Po studiích nastoupila do magazínu Vogue a v pouhých 23 letech, po roce působení, byla povýšena na šéfredaktorku. Nyní je světoznámou návrhářkou svatebních šatů.

Fotografie:  Google.com – fotografie povolené k opětovnému použití s úpravami