…

Lyžování v Itálii na konci sezóny

V Německu mají v letním semestru studenti vysokých škol tzv. „semestr break“, tedy celotýdenní volno. Co tak udělat si pauzu uprostřed našeho českého semestru?

Cestování
V Německu mají v letním semestru studenti vysokých škol tzv. „semestr break“, tedy celotýdenní volno. Co tak udělat si pauzu uprostřed našeho českého semestru?

Je březen a lidé stále jezdí do hor lyžovat. Proč? Protože se blíží konec lyžařské sezóny a všechny cestovní kanceláře rozprodávají poslední volná místa. Jedním z takových míst, které je lyžaři hodně vyhledávané je Bormio v Itálii.

 

Čím je Bormio zajímavé?

Především ve snadné dostupnosti pro Čechy. Je třeba brát v potaz, že je to oblíbené místo, což znamená čím dřívější rezervace, tím jistější bude celotýdenní pobyt v překrásném italském prostředí kousek od Livigna. Ideální variantou je rezervace již během podzimu, pokud toužíte po výletu dodávkou ve větší skupině lidí (což vyjde pro všechny levněji vzhledem k cenám benzínu).

TIP!

Aby každý student ušetřil, je výhodné jet do Bormia na začátku nebo na konci sezóny. Začátek sezóny je riskantní, protože nikde není zaručené, že napadne sníh. Oproti tomu na konci sezóny hrozí nedostatek bílé pokrývky. Pokud zvolíte termín poloviny března, zaručeně nebudete strádat. Pokud nestojíte o dlouhé fronty u vleku nebo v hospodě, je tento termín ideální. Jako bonus dostanete nový bronzový odstín tváře a klid v duši.

Je dobré vědět, že…

V rámci skipasu v Bormiu můžete lyžovat i na kopci v Isolaccii nebo Santě Catarině, což dodává lyžařům větší možnosti. Skipasy jsou na začátku i na konci sezóny zahrnuty v ceně ubytování. Celková cena týdenního pobytu v Bormiu ve větší skupině lidí dosáhne zhruba 10 000 Kč. A to za předpokladu, že si nakoupíte skvělé italské potraviny a máte sebou milovníky italské kuchyně.

Závěrem musím podotknout, že můj osobní „semestr break“ byl opravdovým lyžařským zážitkem v krásném prostředí Alp a slunečného počasí po celou dobu pobytu. Proto neváhejte a udělejte si i vy pauzu!