…

#zijessrdcem. Loono má po #prsakoule novou kampaň

Slyšeli jste o kampani #prsakoule? Ta samá parta mladých lékařů a mediků se rozhodla, že neponechá náhodě ani naši sofistikovanou pumpu s trupkama – srdce.

Lifestyle
Slyšeli jste o kampani #prsakoule? Ta samá parta mladých lékařů a mediků se rozhodla, že neponechá náhodě ani naši sofistikovanou pumpu s trupkama – srdce.

8. dubna medici zorganizovali první oficiální akci Žiješ srdcem. Ta proběhla v Praze v Kavárně co hledá jméno. Jednalo se o sérii přednášek, diskusí, ale i workshopů na téma srdce. Nová kampaň má naučit mladé lidi odhalit kardiovaskulární onemocnění, ale taky správnou péči o srdce a cévy.

Proč kampaň žiješ srdcem? „Protože všichni medici se s ním setkáváme. Každý máme jen jedno srdce a měli bychom se mu odvděčit za to, že pro nás tolik pracuje,“ odpovídá moderátorská dvojice studentů lékařských fakult loona týmu. (David Dufek a Martina Čermáková)

Srdce pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce

V průběhu akce měli diváci možnost dozvědět se informace jak o samotné kampani, tak například o sportu a volném pohybu, o zdravé výživě nebo si mohli vyzkoušet lekci jógy.

Mezi hosty medici pozvali  prof. MUDr. Jaroslava Lindnera, CSc., kardiochirurga, prof. MUDr. Davida Sedmera, DSc., vědce nebo i Bc. Miroslava Tejkla, záchranáře.

Kromě zajímavých debat si mohl každý změřit krevní tlak a poslechnout zda srdce správně tluče.

Kromě toho zde byl připraven i stánek #prsakoule, s usměvavou medičkou, která zapáleně vysvětlila každému zvědavci jak si správně (samo)vyšetřovat prsa a koule a odhalit i sebemenší nádor.

Zdroj: Loono

Námět pro Designblok

Díky velké akci na Hithitu, kterou medici zorganizovali se podařilo vybrat 185 000 Kč, kterou společnost vodafone zdvojnásobila. Co to znamená? Především více workshopů, veřejných přednášek ale i fonendoskopů a tlakoměrů.

Díky anatomickému tvaru se srdce stane hlavním motivem pro nově vzniklá díla umělců z produktového a módního designu, šperků ale i ilustrací.

Výstava bude hlavním charitativním projektem letošního Designbloku, který proběhne od 26. do 30. října v prostoru Výstaviště Prahy Holešovice.