…

Václav Malinský: Cestovatel, který pomáhá potřebným

Vašek Malinský se rozhodl kompletně změnit život. Právě vyšel na pouť dalšího dobročinného pochodu, který má přinést naději pro dívenku Emičku. Připojíš se a pomůžeš?

Cestování
Vašek Malinský se rozhodl kompletně změnit život. Právě vyšel na pouť dalšího dobročinného pochodu, který má přinést naději pro dívenku Emičku. Připojíš se a pomůžeš?

Cestovat a tím pomáhat potřebným, například mentálně nebo fyzicky postiženým? Zní to jako pohádka, která nemá šanci v kariérní a uspěchané době 21. století?

Pak jsi na omylu, Vašek Malinský je příkladem toho, že když něco chceš, tak se vždy způsob řešení najde. Ale ani jeho cesty nezačaly z ničeho nic.

Práce přestala dávat smysl

Asi dva roky zpátky si Vašek uvědomil, že ho tehdejší práce nenaplňuje. Na rozdíl od většiny ale neváhal a začal svůj život měnit. Dal výpověď a vydal se na svoji první větší a hlavně samostatnou cestu do jihovýchodní Asie.

Po návratu zjistil, že o cestování je mezi veřejností zájem. Rozhodl se, že cestovat už nepřestane. Pro tentokrát ale zaměřil pozornost k rodné zemi.

Projít Českou republiku křížem krážem, krok po kroku byl další Vaškův cíl. Ale nešel jen tak, rozhodl se celou pouť věnovat potřebným. Měsíční asi 800 km cesta byla věnována na pomoc Matějovi Kociánovi. Chlapec je bohužel už několik let v bdělém kómatu. Dobročinné putování přineslo rodině Matěje částku přes 55 000 Kč.

Pomoci není nikdy dost

Zdroj: Václav Malinský
Zdroj: Václav Malinský

Tím ale příběh Vaška zdaleka nekončí, spíše naopak začíná. Při cestě pomoci pro Matěje Vaška kontaktuje tým Walk for Help. Ve spojení s organizací Most Pro Tibet a Charitou ČR se všichni včetně Vaška vydávají pomáhat do Himálají.

Přenesme se ale do aktuálnějšího období. Konkrétně do úterý 11. dubna 2017. Vašek je zpátky v České republice a vydává se na další dobročinný pochod po hranicích bývalého Československa.

Celá trasa měří přes 4000 km a snahou je vybrat příspěvek na podporu léčby rehabilitací Emičky Zouharové. Cestou chce šířit její příběh a získat tak pro její rodinu co největší finanční obnos.

Příběh Emičky

Osmiletá dívenka bohužel trpí mozkovou obrnou už od samotného narození. Nyní je schopna se zvednout do kleku a plazit, snaží se i stoupat. Těší se dobrému mentálnímu zdraví, ale nemluví. Je tak odkázána na pomoc druhých osob.

Zdroj: Václav Malinský
Zdroj: Václav Malinský

Nejvíce ji pomáhají intenzivní neurorehabilitace, které navštěvuje v lázních Klimkovice. České pojišťovny bohužel schvalují, ale také nemusí, pouze příspěvek.

Zbytek si musí rodina doplatit sama a jedna rehabilitace tak přichází na částku přes 100 000 Kč, pokud pojišťovna odmítne. Doplatek při spolučinnosti pojišťoven je ale stále nemalý a činí 55 000 Kč.

Vašek se vydal na cestu za Emiččinými rehabilitacemi opět sám, ale můžeš ho sledovat na jeho stránkách, případně facebookovém profilu. Nebrání se tomu, aby se k němu někdo na chvíli připojil. První úsek o délce asi 32 km z Břeclavi tak šel s několika zájemci.

Změň svůj život

Taky ti dávají smysl podobné příběhy a není ti lhostejné okolí? Pak se zapoj hned několika způsoby:

  • pošli dárcovskou sms
  • připoj se na část cesty k Vaškovi a šiř příběh Emičky
  • sdílej, informuj okolí o takových možnostech

Zdroj: Václav Malinský
Zdroj: Václav Malinský

Životní příběh Vaška přináší jistě celou řadu ponaučení i pozitivní inspirace. Pokud člověk chce pomoci, změnit něco ve svém i životě ostatních, pak to má pouze ve svých rukou. Výmluvy a důvody, že něco nejde, dokáže najít každý. Ale zvednout se a vykročit, to už chce silný charakter. Proto i naše redakce drží Vaškovi palce na jeho dobročinných cestách.

Zdroj:

http://www.cestazasny.com