…

Noc na Hollaru. Studenti v pátek ovládnou FSV, budou přednášky i party

Studenti IKSŽ FSV UK v pátek 21. 4. ovládnou budovu Hollar na Smetanově nábřeží 6. Koná se totiž třetí ročník Noci na Hollaru.

Studentský život
Studenti IKSŽ FSV UK v pátek 21. 4. ovládnou budovu Hollar na Smetanově nábřeží 6. Koná se totiž třetí ročník Noci na Hollaru.

Studenti IKSŽ, platforma pro studentské aktivity v rámci Institutu komunikačních studií a žurnalistiky z Fakulty sociálních věd UK, pořádá v pátek 21. 4. už tradiční událost Noc na Hollaru.

Noc na Hollaru vol. 3

Budova FSV UK Hollar na Smetanově nábřeží 6 bude hostit třetí ročník této akce, která nabídne speciální noční přednášky od akademiků i studentských spolků, kino, spací místnost, občerstvení a v pozdějších hodinách i drinky a hudbu.

Neobvyklí hosté, přednášky, promítání a workshopy jsou sestaveny v jednom tematickém duchu, kterým jsou dezinformace.

Hlavní program začíná v 17:00 přednáškou o dezinformacích v českém mediálním prostoru, po ní bude následovat povídání odborníka v oblasti PR Michala Vlasáka o vztahu žurnalistiky, dezinformací a Googlu.

Přednáškový blok zakončí jeden ze zakladatelů týdeníku Respekt Jaroslav Spurný s konspiračními teoriemi, jenž se k dezinformacím váží, a jak jsou využitelné v boji o moc.

Zvol si info

Paralelně s hlavním začne v 19:00 i program doprovodný. Proběhnou workshopy o odhalování nepravdivých informací s členy studentského projektu Masarykovy univerzity Zvol si info a o vytváření falešných tweetů s časopisem Ink studentů Univerzity Karlovy.

Na chodbě budovy Hollar se bude možné setkat s Ljudmilou Savčukovou, bývalou propagandistkou, jenž byla v minulosti součástí ruské dezinformační mašinérie.

Od 18:30 do půlnoci lze v improvizovaném kině zhlédnout filmy spojené s tematikou dezinformací. Po celou dobu akce bude k dispozici kavárna a celý dvorek, na kterém se nachází.

Oficiální afterparty nazvaná Pic na hlavičku vypukne v 21:30 a potrvá do druhé hodiny ranní.

Vstup na samotnou Noc i doprovodnou afterparty je zdarma. Náleží však jen studentům a pedagogům IKSŽ, kterým je akce přímo určena.