…

Z postele do postele i Tančírna. Co nabídne VČD Pardubice v nové sezóně?

108. divadelní sezóna 2017/2018 Východočeského divadla Pardubice nabídne osm premiér. Hrát se bude komedie, klasika, ale zazní i muzikálové rytmy!

Blog
108. divadelní sezóna 2017/2018 Východočeského divadla Pardubice nabídne osm premiér. Hrát se bude komedie, klasika, ale zazní i muzikálové rytmy!

Pět premiér uvede divadlo na prkna velkého jeviště Městského divadla, dvě na Malé scéně ve dvoře a jednu na letní scéně na vyhlídce hradu Kunětická hora. Na co se můžeme těšit nám prozradila dramaturgyně Jana Pithartová.

Komedie střídá horor či klasiku

Z postele do postele s podtitulem Zmatky sobotní noci je komedie o téměř poklidném večeru čtyř manželských párů. Pokud máte anglický humor, tak jste na správné adrese, protože tuto hru napsal Alan Ayckbourn, který jim zdaleka nešetřil.

Máte chuť na něco vážnějšího? Východočeská klasika Kalibův zločin s podtitulem Podkrkonošský thriller je charakterizováno jako „vesnické drama o tom, jak se ryze dobrosrdečný a mírumilovný člověk může stát obětí i vrahem.“ Intriky, pomluvy a psychické týrání překvapí svou aktuálností.

Pojďme ale zpátky do historie a připomeňme si 100.výročí konce první světové války a vzniku Československé republiky.

Právě ku této příležitosti je pro budoucí sezónu připravena inscenace Tančírna, která popisuje nejen euforii za vzniku Československa, ale i strach, válku, diktaturu proletariátu až po aktuální dění. Vše je doprovázeno dobovou hudbou.

Muzikálová komedie Kvítek z horrroru je především o masožravé květině Adéle. Tu vypěstoval naivní zaměstnanec jednoho malého amerického květinářství Seymour.

Jenže Adéla je hladová a chutnají ji krvavé lidské oběti. Jednou z nich má být i Seymorova vyvolená dívka. Příběh je oživený rokenrolovými hity které zinscenoval pro Pardubice režisér Petr Gazdík.

Thriller Až na věky je o mladých novomanželích, kteří se rozhodli trávit své líbánky v luxusním apartmá na pobřeží Atlantiku. Touto dovolenou příběh ale pouze začíná…

Kunětická hora bude patřit veselohře

V létě 2018 mohou diváci na Kunětické hoře spatřit pohádkovou veselohru Král jelenem a v Malé scéně ve dvoře si přijdou na své milovníci klasické hudby v komorní hře Commedia Finita, která je vzpomínku na operní divu Emu Destinovou.

Druhá komorní hra Mohla to být hvězdná chvíle je o vymyšleném setkání dvou hudebních velikánů Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela, kteří se ve skutečnosti nikdy nesetkali, ale co kdyby?

Každý byl jiný a pocházel z odlišných poměrů. V režii Michaela Taranta a s živými koncertními vstupy bude mít ve Východočeském divadle českou premiéru.